rozhovor_2017-06-11_Nitrogods - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

  

To čo bolo na začiatku iba ako projekt to je teraz kapela, ktorá má veľký úspech. Nemecké trio Nitrogods prednedávnom vydali svoj tretí album, ktorý vyvolal veľa priaznivých reakcíí od fanúšikov. O albume, ale aj mnohom inom v nasledujúcich riadkoch viac povie gitarista Henny Wolter.

 
Album Roadkill BBQ vyšiel prednedávnom. Aké sú ohlasy od fanúšikov a hudobnej kritiky?

Fanúšikovia na nový album reagujú veľmi dobre. Už sme hrali jednu show počas, ktorej sme odohrali takmer celý album. Reakcie publika boli tie najlepšie, ktoré sme doteraz mali. Novinári naproti tomu reagujú veľmi rozdielne. Niektorí nás majú radi a niektorí nás nenávidia.

Predpokladám, že ste ho skladali spoločne. Kto z vás troch je hlavný tvorca hudby a textov?

Na tomto albume sme pracovali všetci traja spoločne. Texty sme skladali ja a Oimel.

Ako si s albumom  spokojný ty a priblíž ho fanúšikom vlastnými slovami.

My sme s ním veľmi spokojní. Sme spokojní s piesňami , s produkciou a aj s mixom od Achima Köhlera. Platňa sa nám vydarila veľmi metalovo. Tu sa poriadne vybláznil hlavne náš bubeník Klaus SperlingJ.

Nerád škatuľkujem, ale keď už musím, tak by som kapelu zaradil skôr do Rockabilly resp. Psychobilly. Môže byť, alebo je lepšie len všeobecne Heavy Metal?

My to skôr označujeme ako Rock´n roll. Tu si to každopádne trafil. Ak by existovala nejaká veda, ktorá popisuje hudobné štýly, tak by nás asi popísala ako Hard rock s miernym vplyvom blues, ktorý je však hraný rýchlejšie.

Autá a motorky sú vám určite blízke. Zdieľate tento záujem v kapele spoločne? Prezraď kto je v kapele viac na autá a kto viac zaťažený na motorky.

Oimel je náruživý motorkár a najradšej má staré BMWčka. Ja naproti tomu uprednostňujem staré autá a to hlavne americké a talianske.

Pri príležitosti vydania ste usporiadali aj nejakú špeciálnu show?

To nie, show ostala stále tá istá. Traja muži a veľa hluku.

Momentálne sa začína festivalová sezóna. Na ktoré festivaly toto leto zavítate?

Budeme hrať na mnohých malých Open Air festivaloch. Ale ten najväčší príde koncom júna. Vtedy budeme hrať v južných Tirolách na Alpenflair festivale. Už teraz sa na to tešíme.

Zrazy veteránov a motozrazy. Nepochybujem, že sa ich ako priaznivci zúčastňujete, ale chodíte na ne aj hrať?

To sme robili len nejaký čas. Lenže my keď hráme je to veľký hluk a ľudia sa začali na to sťažovať. No a keď nás začali žiadať aby sme „Born to be wild“ hrali potichšie, tak sme sa rozhodli, že už na týchto zrazoch nebudeme hrať  :)

Okrem muziky a všetkého čo spaľuje benzín, aké máš ešte záujmy?

Nie, nemám. Hudba, rodina a autá vyplňujú celý môj čas. Okrem toho ešte zberám staré gitary a zosilovače. No a ešte radi grilujeme a popíjame starú írsku Whiskey.

Ďakujem za tvoj čas, ktorý si venoval mojim otázkam. Máš ešte niečo na srdci čo by si odkázal slovenským metalovým fanúšikom?

Dúfame, že sa nám podarí predstaviť náš album naživo aj u Vás na Slovensku. A na záver pre fanúšikov:  Podporujte svoje obľúbené kapely. Kupujte ich albumy a chodievajte na ich koncerty. Tak ich udržíte nažive!

Pridal: Michal Roháč & Eva Roháčová
Pridané: 11.06.2017
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky