rozhovor_2017-05-22_Unity - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

  

Nemecká metalová scéna opäť vyvrhla vynikajúcu kapelu. I keď v prípade tejto kapely by bolo mnoho konšpiračných teórii. Aké sú reakcie fanúšikov? Bola kapela dlho pripravovaný projekt? Namiesto dohadov sme si radšej dohodli rozhovor kde bubeník Michael Ehré všetko objasnil.

 
Ahoj. Po odchode Kai Hansena je Gamma Ray momentálne na vedľajšej koľaji. Bol to hlavný dôvod prečo ste s Henjom založili Unity?

Nie. Nemá to nič spoločné s odchodom Kaia a ani s reunionom skupiny Helloween. Keď sme založili Unity tak sme o tomto všetkom nemali ani len tušenie. Unity sme založili asi pred 2, respektíve takmer pred 3 rokmi. Takže celá táto vec je vlastne len jedna veľká náhoda.

Fanúšikov melodického metalu vznik kapely potešil. Aké reakcie boli od nich?

Môžem povedať, že zatiaľ sú veľmi dobré. Človek môže len dúfať, že to čo ponúkne fanúšikom ich osloví a bude sa im to aj páčiť. Neexistuje záruka, že skupina, alebo album bude úspešný. Takže mi padol veľký kameň zo srdca, že nás tak dobre prijali a zároveň to bolo aj veľké potešenie.

Debutový album má zatiaľ od odbornej kritiky skvelé recenzie. Ako ste s albumom spokojní vy?

Zatiaľ sme veľmi spokojní J. Pracovali sme na ňom veľmi dlho. Bolo to však preto, že sme nechceli aby to bola nejaká polovičná práca, hlavne keď sme relatívne nová skupina a uvádzame nový album. Ak niečo ponúkame musí to byť top, aby sme fanúšikov presvedčili. Preto sme si ponechali dostatok času na prácu na ňom, aby boli všetci spokojní. Zatiaľ nie je na albume nič čo by som chcel zmeniť, ale neviem zaručiť či to bude tak aj o rokJ.

Henjo, ale aj ty, ste vynikajúci muzikanti a skladatelia. Album ste komponovali iba vy, alebo aj zvyšok kapely sa do skladania zapojil?

Album je spoločná práca celej skupiny. Všetko naznačuje už samotný názov našej skupiny Unity, ktorý v preklade znamená zjednotenie. Na všetkom sme pracovali spoločne. Nie je to sólo album odo mňa a Henja, ale každý priložil ruku k dielu. Niektorí možno viac, alebo menej, ale všetci spoločne.

Predstav nám album svojimi slovami.

Piesne sme písali spoločne. Celý album má skoro hodinu, čo je dnes nie celkom bežné a pre poslucháča náročné. Je ťažké udržať pozornosť po celý čas. Ale mám pocit, že sa nám to podarilo a že sme tento album skoncipovali  tak, aby sa nikto pri ňom nenudil. Každý z nás tam dal nejaký svoj nápad a tým pádom je album rôznorodý a má mnoho tvárí. Tvorí však aj napriek tomu celok.

Ktorá pieseň je tvoja najobľúbenejšia?

JJ tak túto otázku som čakal. Je ťažko povedať, ktorá je moja najobľúbenejšia. Ku každej z nich mám  zvláštny vzťah, je to skoro ako vzťah matky, alebo otca k svojmu dieťaťu. Tu tiež nemôžete povedať, ktoré dieťa máte radšej.

Teba a Henja si fanúšikovia Gamma Ray zamilovali v Gamma Ray. Predstav, alebo povedz nám niečo aj o ďalších členoch kapely?

Zvyšok našej skupiny je z Love.Might. Kill, čo je skupina, v ktorej som hral pred Gamma Ray. Spolupracoval som s nimi a v rokoch 2011 a 2012 sme spolu nahrali 2 albumy. Po tom ako som začal hrať s Gamma Ray sa Love. Might. Kill viac menej ocitla na ľade. Keď sme ja a Henjo premýšľali nad tým kto by nám mohol vyhovovať , keď sme zakladali skupinu, spomenuli sme si práve na nich. Poznal som ich a vedel som, že nám budú vyhovovať , pretože sme na rovnakej vlnovej dĺžke a sedeli sme si aj charakterovo. To bolo aj dôvodom prečo bolo ľahké vytvoriť skupinu Unity. Napríklad náš spevák Gianbattista Manenti, ktorý je z Talianska, toho som spoznal počas turné s Kee Marcellom. Kee predtým hrával so skupinou Europe. Odvtedy sme s Gianbattistom priatelia a preto bol aj prvou voľbou, keď sme začali zostavovať skupinu. Stefana Ellenhorsta poznám tiež veľmi dlho, od konca 80-tych rokov. Vtedy bol členom skupiny Crossroads a ja som bol ich veľkým fanúšikom. Je to vynikajúci gitarista a zároveň aj výborný skladateľ. Ostáva ešte Sascha Onnen klávesy a Jogi Sweers ako basgitarista, obaja sú z tohto regiónu a osobne ich poznám tiež veľmi dlho a sedia nám charakterovo aj hudobne. Preto boli jednoducho prvou voľbou. V princípe bolo jednoduché zostaviť skupinuJ.

Po vydaní určite plánujete aj turné v sprievode nejakej kapely. S kým vás budeme môcť zhliadnuť na pódiách?

Áno. 5-teho mája nám vyšiel nový album a teraz sme na turné spolu so skupinou Sinner. Bohužiaľ zatiaľ sa naše turné obmedzí len na Nemecko, ale dúfam, že v druhej polovici roka budeme môcť precestovať aj Európu. K tomu máme ešte dva festivaly a to festival v Čechách a  Bang Your Head festival v nemeckom Balingene.

Okrem muziky máš aj nejaké záujmy vo svojom voľnom čase?

Ak sa nad tým zamyslím tak okrem hudby nie. Hudba je moje hobby a zároveň aj moje zamestnanieJ. Zaberá veľmi veľa môjho času, takže nemám čas na iné hobby. Možno len to, že rád pozerám filmy spolu s mojím synom. Obaja sme veľkí fanúšikovia filmov a pravidelne chodíme spolu do kina a doma máme veľkú zbierku DVD a blue ray filmov. To je to pri čom čas od času vypnem.

V prvej otázke som spomenul tvojho šéfa, ktorý sa pridal ku kapele kde začínal. V súčasnosti takýchto návratov pôvodných členov je strašne veľa. Aký máš na toto názor?

Môj názor je, že je to dobré, ale len vtedy ak je to dobre urobené. V prípade Helloweenu je to OK. Všetci členovia hrajú dodnes a iskra sa nevytratila. Ale nemalo by sa to robiť len preto, že cítim nostalgiu a chcem vrátiť staré časy, pretože sa to môže veľmi ľahko zvrtnúť. Nikto z nás nemladne a tieto reuniony sa môžu stať len slabým odvarom toho čo bolo kedysi.  Dôvodom môže byť to, že chýba energia, alebo už dlhšie nehrajú. Takže to nefunguje u všetkých rovnako.

Ďakujem za tvoj čas a na záver je niečo čo by si rád odkázal fanúšikom?

Tešíme sa, že ste nás ako skupinu prijali a že môžeme ďalej rozširovať našu fanúšikovskú základňu. Dúfam, že sa nám skôr, alebo neskôr podarí zahrať si aj na Slovensku a mať osobný kontakt s našimi fanúšikmi. Sme Vám vďační a tešíme sa na to čo nás čaká.

Pridal: Michal Roháč & Eva Roháčová
Pridané: 22.05.2017
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky