rozhovor_2017-02-09_Grave_Digger - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

  

Začiatkom roka Grave Digger vydali album Healed By Metal. Nenechali sme si ujsť stretnúť sa osobne s kapelou a tak pred koncertom v rakúskom Grazi sme si s Chrisom Boltendahlom sadli za jeden stôl a trochu ho vyspovedali.

 
Healed By Metal už je po vydaní. Rovnomenný videoklip ste zverejnili už koncom minulého roku a verím, že sa stretol s priaznivými ohlasmi. Ako fanúšikovia zareagovali na nový album?

Fanúšikovia na nový album reagovali veľmi dobre. V tomto albume sa vraciame k základom a odzrkadľuje silnú hudbu 80-tych rokov a je to jednoduchý a priamočiary heavy metal. V tomto albume sa vraciame k našim koreňom. Videoklip bol natočený tak aby sa podobal na videoklipy z 80-tych rokov a myslím, že fanúšikom sa to páči, pretože za ten čas čo je uverejnený na Youtube má veľmi vysokú sledovanosť.

Recenzie na album nešetria chválou, ale ako ste s ním spokojný Vy?

Ja som nadmieru spokojný, pretože  to ste určite videli aj večer na koncerte, tie piesne fungujú veľmi dobre aj naživo. Pred pár dňami prišiel za mnou jeden fanúšik a povedal: „ Hej Chris, ja sa len málokedy tak dobre bavím, ale tieto Vaše nové piesne sú jednoducho fantastické. Páčia sa mi viac ako staré piesne.“ A to bol jeden veľký kompliment.

Čím ste sa inšpirovali pri skladaní piesní?

Inšpirujeme sa hlavne 80-tymi rokmi a inšpiráciou sme vlastne my sami. Každý z nás má v sebe toľko kreativity, že sa piesne píšu sami od seba.

Album je plný energie a trochu z nich cítiť aj identitu s motorkárskou kultúrou. Konkrétne Lawbreaker a Free Forever. Máte záľubu aj v motorkách?

Ja som sám až do narodenia môjho syna pred 10-timi rokmi jazdieval na motorke. Jazdil som na motorke po celej Európe a dá sa povedať, že táto kultúra je istým spôsobom životným štýlom a ja ju milujem a chýba mi to. Ale momentálne moja žena nechce aby som jazdil, kvôli môjmu synovi, ale keď bude dostatočne starý, tak sa k tomu vrátim.

Nemecké kapely majú rôzne prirovnania, takpovediac podľa témy textov, alebo názvu kapely. S pomenovaním hrobári ste sa ako stotožnili?

JJJ Hrobár je vlastne veľmi vážené povolanie. A na toto meno som veľmi hrdý. Grave Digger je samo o sebe veľmi zvláštne meno a toto povolanie je výnimočné tým, že hrobár vlastne vzdáva česť ľuďom, ktorých pochováva. Je to vlastne milá prezývka.

Hudobná scéna je momentálne dosť silná a vynorilo sa mnoho rôznych kapiel. Podľa akých kritérií ste vyberali predkapely na turné?

Mysthic Prophecy veľmi dobre poznám a je to dobrá skupina, ktorá robí dobrú muziku. Ja sám som chcel vziať ich na turné. A Victorius sa prihlásili sami a tiež robia dobrú muziku. Obe skupiny sú super.

Klubové koncerty, alebo festivaly. Kde hrávate radšej?

Na oboch. Radi hrávame na veľkých festivaloch a toto leto budeme hrať napríklad na Wacken Open Air. Ale radi hrávame aj v kluboch a hlavne v malých kluboch, pretože je potom kontakt s fanúšikmi osobnejší. Tento osobný kontakt mám radšej, ako veľké festivaly.

Mnoho hudobníkov iba hranie a vydávanie albumov neuživí. Kapela je aj zamestnanie, alebo je to iba hobby popri inej práci?

JJJ Je to pracovný úväzok na 40 hodín denne. Ale mal som šťastie, že sa mojou prácou stalo vlastne moje hobby. Bola to moja vysnívaná práca. Vždy som chcel byť hudobníkom a teraz žijem svoj sen.

Čo tvoje záujmy. Čomu sa rád venuješ keď máš trochu voľného času?

Hrám golf JJJ. To je moje hobby.

Ďakujem za Tvoj čas, ktorý si si našiel pre toto interview. Chceš niečo odkázať slovenským fanúšikom a čitateľom?

Áno, radi by sme prišli znova na Slovensko, pretože je to veľmi pekná krajina, kde sme sa veľmi dobre cítili. Dúfam, že sa nám tento rok opäť podarí Vás navštíviť.

Prajem Vám príjemnú zábavu na koncerte a zdravím všetkých fanúšikov na Slovensku!!!

Pridal: Michal Roháč & Eva Roháčová
Pridané: 09.02.2017
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky