rozhovor_2016-12-23_Rock_Wolves - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

  

Nie každý deň sa stáva, že sa stretnú traja legendárni hudobníci s ideou založiť niečo nové a veľké, čo vypredá štadióny. (A títo páni s tým majú roky skúseností.) A že to myslia s kapelou ROCK WOLVES vážne a do budúcnosti sa máme na čo tešiť, nás ubezpečuje sám Herman Rarebell (Scorpions). Viac v článku.

Ahoj Hermann, je pre mňa česť položiť Ti pár otázok.V Rock Wolves, sa zišli členovia hviezdnych kapel ako SCORPIONS, MAD MAX a H-BLOCKX. kto z Vás prišiel s nápadom založiť túto kapelu? Boli aj nejaké iné návrhy na pomenovanie, či ste sa zhodli hneď?

S názvom Rock Wolves prišla manželka nášho manažéra. Majú psa, čo zavíja ako vlk pri počúvaní našej skladby Rock For The Nations. Keď nám potom o tom vravela všetkým sa to páčilo a A tak sme si zvolili názov.

28. Októbra ste vydali prvý singel aj s klipom ku skladbe „Rock For The Nations." S akými ohlasmi si sa stretol?

Fanúšikom sa naše video páči máme skvelé ohlasy veľa ľudí si náš klip pozrelo. Špeciálne v USA sme mali skvelú odozvu. Tiež v Anglicku sme na niekoľkých playlistoch vo viacerých médiách.

Váš prvý digipack má 10 skladieb. (plus 11-ta "Inside out" pre I-Tunes)Ako by si ho priblížil fanúšikom? Všimla som si, že niekoľko skladieb je o láske, čo (vrátane lásky) Vás pri písaní inšpirovalo?

Nie všetky piesne sú o láske, prosím vypočujte si slová piesne „Rock for the nations“, „Surrounded by fools“, „Out of time“ and „The blame game“. Tieto skladby sú o politike a o našej spoločnosti. Snažili sme sa byť aktuálny a špeciálne tento rok nám dal viac tém, ako by sme v skutočnosti chceli.

Môžeme sa do budúcna tešiť na ďalšie CD? Plánujete spoločnú budúcnosť ako kapela zo stabilnou zostavou?

Samozrejme, že plánujeme vydanie nových CD a tiež svetové turné! To je to, prečo to robíme. Baví nás nahrávať hudbu a taktiež hrať naživo. Už máme napísané aj nejaké nové skladby na ďaľší album, plánujeme ho zahrať na turné už bdúci rok.

Ako vypadá Tvoj bežný deň, keď si práve nie si v štúdiu alebo na turné? Čo Ťa teší a baví okrem muziky?

Môj bežný deň je o hudbe, aj keď nie som v štúdiu. Mám tiež dosť práce s vecami so Scorpions a moja manželka je autorkou detských kníh, ktoré jej tiež pomáham promovať.

Čo by si Ty, ako skúsený hudobník poradil mladším, ako preraziť v tvrdej konkurencii, čím zaujať, čoho sa držať?

Myslím, že by som im poradil toto: Verte v seba a cvičte na svojom hudobnom nástroji denno denne a nepočúvajte reči neprajníkov! Držte sa toho, čo viete najlepšie a robte to, čo vám srdce hovorí!

O Tebe viem, že si hral v "zlatej ére" s legendami Scorpions a to bývali dlhé a istotne veľmi náročné turné. Prezraď nám, ako a čím sa udržuješ v kondícii?

Denne chodím 5 míl na čerstvom vyduchu a denne dve hodiny hrám na bicích. A mám veľmi aktívnu manželku, nemôžem si ani na chvíľu odpočinúť :) Ale udržuje ma to mladého, zdravého a aktívneho.

V Scorpions si sa podielal aj na textoch. Ako to bolo v Rock Wolves? Komponovali ste

Texty sme písali spolu, ako kapela. Napísal som dosť textov. Toto je to, čo mám rád. Písanie textov v mojom vlastnom Rarebell štýle, ak viete, čo myslím :)

Čo má pre Teba osobne väčší význam, recenzie v médiách, alebo ohlasy od fanúšikov?

Musím povedať, že VŠETKO!!! Veľmi rád čítam dobré recenzie, som rád, keď počujem našu hudbu v rádiu a samozrejme, ja chcem vedieť, čo fans hovoria. Ale nakoniec je moju sadisfakciou hudba a kapela. Keby som nebol šťastný... nemohol by som toto nikomu predať. Ale našťastie v Rock Wolves je všetko skvelé a ja nemôžem byť šťastnejší.

Ako vnímaš obavy z voľby nového Amerického prezidenta? Vnímaš túto situáciu a myslíš si, že môže ovplyvniť aj Teba, alebo hudobnú scénu?

Nie, fakt nie, prečo by mal? Ibaže by mal nových korektorov, ktorý nám nedovolia použiť slovo na “F“ ako tomu bolo v 80tych rokoch yo Scorpions, pretože naše texty a obálky boli príliš urážlivé.

Na záver Ťa chcem poprosiť o nejaký Tvoj odkaz, či posolstvo pre nás, fans zo Slovenska. Ďakujeme za skvelú hudbu! Keep on Rocking!

Rád by som povedal veľké ĎAKUJEM všetkým naším fanúšikom že boli ku mne taký super po celé tie dlhé roky a že Rock Wolves dostali všade také vrelé privítanie. Dúfam, že si s Rock Wolves niekedy zahrám aj na Slovensku­.

Ale zatiaľ... Rock The Nations!

Čoskoro dovidenia na ceste...

Na zdravie!

Herman Rarebell.

Pridal: Monika Ziková & Viktor Uhlarik
Pridané: 23.12.2016
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky