rozhovor_2016-03-09_Blaze_Bayley - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

  

Bývalý spevák Iron Maiden sa pred pár rokmi vydal na sólovú kariéru. Začiatkom tohto roku vydal v poradí siedmy sólový album, ktorý nesie názov Infinite Entanglement. Reč je o 52 ročnom spevákovi a skladateľovi menom BLAZE BAYLEY. Ten nám v krátkom interview dovolil nahliadnuť do výroby nového albumu, prezradil,  čo aktuálne hráva a dozvedeli sme sa aj o kýbli plnom krabov. Pýtate sa, čo to tu pletieme za somariny? Čítajte a dozviete sa viac :)


Ahoj Blaze, máš pred sebou kopec vecí – len o pár dní štartuješ turné a pred niekoľkými týždňami si vydal nový album. Ako tráviš posledné dni relatívneho pokoja?

Nakoľko som dokončil práce na novom albume, posledné dni som strávil so svojou dcérou, jazdil som na motorke a hrával Call of Duty – Black Ops 3. Zvyšok času som pripravoval veci na predpredaj pre fanúšikov a riešil posledných pár problémov s dizajnom obalu albumu. Zvažujem, že si na turné kúpim nejaké nové topánky.

Nový album je koncepčný – ide o metalovú operu so sci-fi tematikou. Mohol by si nám odhaliť príbeh albumu INFINITE ENTANGLEMENT?

Príbeh INFINITE ENTANGLEMENT je o niekom, kto nevie, či je vlastne človekom. Je to prvý z 3 albumov, ktoré sa budú zakladať na knihe, ktorú píšem. Knihu plánujem vydať spolu s tretím albumom.

Príbeh je jedna vec, ale čo hudobná časť nového albumu? Ako by si nám ho mohol popísať?

Hudobne som sa vrátil späť k svojim prvým dvom sólo albumom – Sillicon Messiah a Tenth Dimension. Tieto albumy boli textovo tiež postavené na sci-fi tematike. Hudba na tomto albume má kopu gitarových melódií a výborné zapamätateľné sóla a gitarové riffy, za ktorými stojí oceňovaný gitarista Chris Appleton.

Urobiť poriadny koncepčný album dá kopec práce. Kde berieš inšpiráciu potrebnú na písanie hudby?

Nové objavy a pokrok vo fyzike a kozmických vedách ma inšpirovali k tomu, aby som napísal knihu a trilógiu albumov.

Spomínali sme turné, ktoré štartuje koncom januára. Čo môžeme na tomto turné očakávať? Plánuješ niečo špeciálne?

Dúfam, že budem hrať naživo kopu nových skladieb. Po každej šou budem svojim fanúšikom dostupný na fotenia, autogramiády a podobné veci. Predsa len, nie som to ja, kto robí moje koncerty špeciálnymi ... sú to moji fanúšikovia.

Jeden z koncertov bude aj v našej krajine a pokiaľ viem, nebude to prvý raz, čo budeš hrať konkrétne v Banskej Bystrici. Aké sú tvoje spomienky na tento koncert?

Strašne sa mi tam páčilo, ale aj som sa poriadne ožral. Tento krát na turné nebudem piť! LOL.

Zverejnil si plány o nahrávaní DVDčka na HUSKVARNA ROCK AND ART WEEKEND. Ako si vyberal miesto, ktoré bude mať tú česť, že ho zvečníš na DVD?

Bol som hosťom na Huskvarna Rock and Art a promotéri tejto akcie prišli s nápadom, že by som tam natočil DVD. Je to dosť intímny víkend. Chcem spraviť niečo iné ako zvyčajne a kombinovanie môjho koncertu a tatérskej šou mi príde ako skvelý nápad.

Hral si už obrovské množstvo koncertov – od malých klubov až po plné štadióny. Aké koncerty preferuješ?

Milujem obrovské festivaly pretože hrať na obrovskom pódiu a stretávať kopu kapiel je zábava. Moje malé headline koncerty sú ale pre mňa najdôležitejšie. So svojimi fanúšikmi sa podelím o pocit zo svojich skladieb a moja hudba v takto dôvernom podaní je pre mňa veľmi dôležitá.

Aké sú tvoje skúsenosti so „šialenými fanúšikmi“? Sú nejaké veci, ktoré boli tak divné, že sa ti zapísali do pamäti?

Jeden z mojich fanúšikov mi doniesol na koncert za kýbeľ krabov ako darček. Ďalší fanúšik na tom istom turné si so mnou chcel vymeniť topánky. Fanúšikovia mi kupujú ponožky, lebo vedia, že čisté ponožky sú pre mňa vždy nedostatkový tovar.

Určite tvoj život nie je len o koncertných turné a nahrávaní albumov. Budú v ňom aj chvíle pokoja. Aké sú tvoje koníčky, keď si potrebuješ oddýchnuť od hudby?

Keď nepracujem, rád trávim čas so svojou rodinou a priateľmi, jazdievam na motorke a hrávam počítačové hry.

Pridal: Samuel Sámel
Pridané: 09.03.2016
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky