rozhovor_2015-10-05_Dawn_Of_Destiny - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

Symfonický metal s neuveriteľnou silou a podmanivými melódiami. To je Dawn Of Destiny. Kapela len pred pár dňami vydala svoj nový album „To Hell“ a tak možnosť urobiť interview som si nenechal ujsť. V nasledujúcich riadkoch Vám už povie viac či už o albume, koncertoch, ale aj novom členovi v kapele spevák a basgitarista Jens Faber.Ahoj. Kapela Dawn Of Destiny je na scéne už desať rokov. Ako si spomínaš na začiatky kapely?

Na začiatku som Ja hral na gitare a klávesák Dirk, Sme jediný čo ostali v kapele. Nahrali sme jedno demo a vďaka nemu sme dostali nejaké ponuky od nahrávacích spoločností. Nás zaujala ponuka Shark Records (Stratovarius atď.) a v roku 2006 sme nahrávali debutový album, ktorý vyšiel o rok pozdejšie.

V kapele sa často menila zostava a aj momentálne prišiel nový gitarista. Predstav ho fanúšikom.

Náš dlhodobý gitarista a kamarát Veith sa s rodinou presťahoval do Švédska, takže sme museli hľadať nového gitaristu. Našli sme Felixa Rodermunda, ktorý hrá skvelo. Veľmi sa tešíme na nadchádzajúce koncerty.

Na Slovensku ste boli pomerne neznáma kapela. Minulý rok ste ku nám zavítali spolu s kapelou Xandria. Spomenieš  si na tento koncert a ako na teba zapôsobili tunajší fanúšikovia?

Bola to veľká udalosť s priateľským publikom. Spomínam si, že sme boli veľmi unavený, pretože sme išli predtým z Nemecka do Prahy, potom do Budapešti a odtiaľ do Trenčína, ale stálo to za to.

Momentálne vychádza šiesty album. To Hell je po dvoch rokoch nový album. Povedz nám niečo o aktuálnej horúcej novinke?

To Hell je koncepčný album zaoberajúci sa mladým párom na svadobnej ceste. Žena je stále nevysporiadaná s jej minulosťou a jej minulosť je poznamenaná krutosťou. Máme tam dvoch hosťujúcich spevákov, Björn "Speed" Strid zo Soilwork a Zak Stevens z Savatage / Circle II Circle. Obidvaja odviedli úžasnú prácu. Hudobne je to album plný emócií a rôznych štýlov.

Ktoré veci alebo udalosti vás inšpirujú pri komponovaní?

Denné spravodajstvo je dostatočnou inšpiráciou pre vytvorenie niečoho emocionálneho, väčšinou bolestivého a ťažkého. Väčšina piesní vznikajú v mojej hlave a rozvíjať ju sa, zatiaľ čo nahrávanie.

Predpokladám, že už si sa dostal ku prvým recenziám na album. Sú pre teba dôležité, alebo si radšej keď fanúšikovia vyjadria svoj názor?

Až doteraz sme dostávali veľmi dobré kritiky za "To Hell" a samozrejme sme zvedaví, čo si ľudia myslia o úsilí. Dúfame, že pochopia emócie na tomto albume.

Do akej miery ťa dokážu ovplyvniť?

Spätná väzba od ľudí je dôležitá a treba si uvedomiť, že budete musieť bojovať o divákov, dať to najlepšie pri skladaní a predvedení. Ale samozrejme chceme robiť hudbu, ktorá sa nám páči, a takto to robiť!

Predpokladám že pôjdete na turné. V spoločnosti akých kapiel pôjdete?

Vzhľadom na to, že trvalo veľa času kým sme našli nového gitaristu nie je turné ešte zostavené. Možno, že niečo bude v roku 2016.

V dnešnej dobe muzika už tak nevynáša tak ako kedysi a tak sa berie skôr ako záľuba. Ako ste na to vy?

Bolo by skvelé, keby sme mohli žiť len z hudby, ale to bohužiaľ nie je možné. Je to koníček s veľkou hodnotou pre nás. Milujeme hranie na živo, nahrávanie albumu a získavanie spätnej väzby od fanúšikov.

Máš okrem muziky aj nejaké záujmy. Čomu sa rád venuješ vo svojom voľnom čase.

Hudba zaberá najviac môj voľný čas. Skladanie pre Dawn Of Destiny alebo pre iných umelcov je vec, ktorú milujem najviac.

Ďakujem za rozhovor a dúfam, že v rámci turné zavítate aj ku nám. Máš ešte niečo na srdci čo by si rád odkázal slovenským fanúšikom?

Dúfame, že na Slovensko prídeme čo najskôr. Bola to veľká udalosť v Trenčíne a my budeme radi, keby sa vrátila. Dúfajme, že to bude fungovať! Všetko najlepšie.

Jens, DOD

Pridal: Michal Roháč
Pridané: 05.10.2015

  

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky