23. júla 2024

Dali jsme i pár otázek skupině Vivat Joe! Kteří to mají do Zbytin opravdu kousek, že by mohli přijet snad i na biciklu.Alan – Ahoj bando. Kdy jste se dozvěděli o tomto festivale?

Ivan – Ahoj, od prvního ročníku, bydlíme kousek od Zbytin.


Alan – Když jste se o festu dozvěděli, koukli jste i na předešlé ročníky? Nebo South of Heaven mapujete dýl?

Ivan – První ročník nás minul vzhledem k tomu, že jsme nebyli poblíž. Druhý festival jsme si dali s kapelou Dirty Lesbian Duck, kde hraju na kytaru a basista z Vivatů tam zpívá.


Alan – Tuto otázku pokládám pokaždé, u každého ročníku, tak ji položím i vám. Už jste hráli někdy v lomu? Co na to říkáte?

Ivan – Odpověď je ve druhé otázce, ale pro našeho bubeníka to bude poprvé. Můžete se těšit na jeho famózní bicí soupravu.


Alan – Prozraďte nějaké zajímavé místa kde jste si už zahráli koncert, nebo festival. Třeba vlak, letadlo, loď, strž …..?

Ivan – Tak třeba Chýnov v rámci běhu na deset kilometrů a slavností piva. Já sám za sebe (odpovídá kytarista Ivan) jsem si zaběhl krásný závod na 10.km, pak se zúčastnil soutěže v pití piva na ex a hned nato jsem naladil a hrál. Krása! Počasí nám vyšlo a hrálo se fajn. Také proběhla spousta androšských festiválků, kde se dobře cítíme.


Alan – Od začátku roku 2024 uběhlo víc jak 6 měsíců, takže co u vás nového, zajímavého? Album, změna v sestavě atd ….?

Ivan – Hele, nic extra novýho. Hrajeme, co nás baví. Myslím také, že jsme oslovili naší hudbou, která je instrumentální, dost nových lidí.


Alan – Na South of Heaven přivezete co? Myšleno v repertoáru? A nebo i pokud s sebou povezete nějaké překvapení, ven s tím.

Ivan – Bubeník si pořídil Teremin..He..Ale přivezeme to nejtvrdší, co máme v setu cca na 45.minut. To znamená výběr z našich dosavadních dvou alb.


Alan – Co děláte když nehrajete?

Ivan – Všichni se tak nějak dobře bavíme sportem.


Alan – Váš kout, vaše domovina – jak se vám tam hraje? A nějakou perličku můžete říci/napsat?

Ivan – Jednoznačně Prachatice a okolí. No, perlička, hráli jsme třeba na vrcholu Libína, kde se konaly závody v běhu do vrchu a byla taková zima a mlha, že už tam nikdo nezůstal.


Alan – Bylo by něco, co na sebe prásknete, a nikde jinde jste to ještě neřekli, nebo nenapsali?

Ivan – Máme v každé zkušebně lednici s pivem.


Alan – Na co (nač), nebo na koho se na festivale South of Heaven nejvíce těšíte?

Ivan – Precedens. A vlastně na všechny sobotní kapely. V pátek se bohužel nezastavíme.


Alan – Díky za rozhovor pro nás a pro návštěvníky festivalu South of Heaven. Uvidíme se na pódiu. Se mnou určitě, já jsem ten co to vše uvádí a v čas vás z pódia vyžene kvůli prostoru pro další kapelu.

Ivan – Za trio odpovídal kytarista Ivan Boreš.