13. júla 2024

SEPTICFLESH, Scar of the Sun, Praeya, Depresy, Aeon Winds, Heiden, Blind Street

29.06.2024 Skalica, Areál pieskovcového lomu (Skalická Orlovňa)


SEPTICFLESH, SEPTICFLESH, SEPTICFLESH… jedna z mála zostáv, za ktorými neváham cestovať vždy, keď je to možné. Tento krát to bol západný kraj Slovenska, Skalica. 

Po príchode do Skalice sme sa vydali smer golfových ihrísk, netušili sme však, že nás vlastne čaká záhradkárska oblasť, ktorá sa zmenila na jeden deň na dejisko mini festivalu plného Čechov a Slovákov. Zaujímavá predstava, no toto miesto určite malo svoje čaro, tak pre návštevníkov, ako aj miestnych. SEPTICFLESH je predsa len najväčšia kapela aká kedy v tomto kúte Slovensko/Česka hrala a je samozrejmé, že záujem miestnych aj detičiek bol obrovský. Areál síce až tak vo švíkoch nepraskal, mohol by viac, ale to je zas na inú debatu. 

Mimoriadne príjemná až rodinná atmosféra, pohoda, horúce počasie, pivo a víno, možno tak by sa dal opísať k skratke tento deň. Hodonínska kapela BLIND STREET a trenčianska kapela DEPRESY boli otvárací program dňa. Po nich nasledovala rakúska parta PRAEYA, ktorá ma hudobne veľmi prekvapila a zdá sa, že som objavila novú sľubnú kapelu, to je nakoniec úloha festivalov. Slovenskí AEON WINDS pokračovali v skvelom programe a pomaly sme sa blížili k vyvrcholeniu večera. Grécka kapela SCAR OF THE SUN začala svoj set o približne 40 minút neskôr kvôli technickým problémom, ale aj napriek čakaniu, ktoré sme si všetci dokázali nejak spríjemniť, patrili ku skvelým vystúpeniam. 

Po krátkej zvukovke sme už vítali gréckych bohov, SEPTICFLESH. Tí sú aktuálne na turné s albumom Modern Primitive, ktorý sa takto konečne dostal aj k nám domov. Set obsahoval hit za hitom, striedali sa nové aj staršie skladby a atmosféra bola magická. Vokalista a umelec Seth si dokáže ´omotať´ snáď každý dav, jeho komunikácia je na mimoriadne profesionálnej úrovni a výkony skvelých hudobníkov len lemovali tento hudobný fenomén. 

Večer ešte uzatvorila kapela HEIDEN. Výborná akcia, skvelá atmosféra, priateľská a dobrá nálada, takto sa mi páči naša komunita, takto by to malo vyzerať. Hudba, rešpekt, porozumenie, myslím, že celá spoločnosť by sa mohla a možno mala inšpirovať. Veľká vďaka organizátorom a celému tímu, že nám domov opäť doniesli SEPTICFLESH a kultúrne oživili ďalšiu časť našej krásnej krajiny. 

Pozrite si náš rozsiahly fotoreport:


SCAR OF THE SUN


SEPTICFLESH


FOTO: Pavel Šimo & Dominika Šimová