13. júla 2024


Na svém nejsem si jist – 11 denním tour – maďarští punk nestoři Barackca zavítali i do Klatov, aby odehráli v klubu Falcon po boku klatovských punkerů KT Bandits.

Ač se koncert konal v neděli 23. června (2024) – nebylo lidí až tak málo. Celá akce začala od 19:30 kdy KT bandits představili svůj prvotní/pilotní video klip. A informovali návštěvníky koncertu o dokončování alba. Což tedy znamená že v brzku bude placka ve formátu CD venku. Na kterou se dosti těším. Tvrdý punk rock s prvky hard core OI.

KT bandits v poslední době čím dál tím více koncertují, prostě rostou. Ve Falconu předvedli živelnost i dravost. Odehráli 60 minut, aby uvolnili prostor pro Barackca. Tuto punkovou smečku z Maďarska představovat nemusim, snad tedy.

Neříkám že se pár punkerů nenajde kteří je naznají, ale ti budou nejspíše bydlet v Kongu. Mí vrstevníci, takže tatíci jak se patří, hrdě se hlásající v zálibě alkoholu, a to především českého piva a Maďarského vína. O alkoholu mají i několik textů, ale vtipných textů. Po více jak 30 letech na scéně svůj um muzikantů vždy předvedou naprosto dokonale. Jedním slovem – nádhera. Mam je rád. A mluva (ve zpěvu tedy vždy Maďarsky) tak aby tomu každý rozuměl i když krkolomně, se s publikem vždy domlouvají anglicky, německy, česky co pochytí, a když ne jinak tak Slovensky. V neposlední řadě dojde i na mezinárodní řeš – ruce/nohy. I Barackca měla na vystoupení 60 minut.

Nádherné vystoupení obou kapel.

Ale nejde zde ani tak o slova. Prostě koukněte na pár foteček od Luďka:

Foto: Luděk Blovský