23. júla 2024

22.5.2024 Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu

V stredu 22.5. v rámci svojho európskeho turné zavítal do bratislavskej Arény Ondreja Nepelu nestarnúci Sir Rod Stewart. Snáď najlepšie snahu tohto 79-ročného rockera vyjadrovala otváracia skladba koncertu, kedy sa ozvali tóny Just Can’t Get Enough od Depeche Mode. Vyzerá to, že Stewart toho stále nemá dosť.

V show v štýle Las Vegas, plnej farieb, leopardích kostýmov, trblietavých šiat a bielych oblekov nestarnúci spevák ukázal, ako sa to robí a že to ešte stále vie. Predstavil spolu 22 svojich aj cover verzií piesní. Takmer dvojhodinová show doplnená skvelými vizuálnymi projekciami priniesla poctivú remeselnú muziku. Neoklamané výkony jednotlivých hudobníkov v sprievode ženskej šestice hudobníčok a vokalistiek nenechali publikum chladným. Už počas hlavnej časti koncertu sa niektorí museli postaviť a na hity britského hudobníka začali tancovať popri sediacich návštevníkoch. Tých podľa očakávaní tvorili najmä ľudia z generácie, ktorá na jeho hitoch vyrastala. Priemerný vek publika tak nešiel veľmi pod 40 rokov, hoci sa medzi nimi objavili aj menšie deti. Všetci sa však výborne zabávali.

Sir Rod Stewart v rámci svojho turné One Last Time zvláda trikrát zmeniť garderóbu, v čomu napomáhajú tiež vokalistky, ktoré počas týchto momentov dostávajú hlavné slovo, najmä v hitoch I’m Every Woman a Lady Marmalade. Asistujú mu tiež v slávnej skladbe It Takes Two, ktorú Rod Stewart pôvodne naspieval s Tinou Turner. Počas celej show, ako aj počas prídavkov sa tiež spevák hrdo hlási k svojmu obľúbenému futbalovému klubu Celtic Glasgow, ktorému tiež venoval jeden zo svojich hitov You’re In My Heart. Počas neho sa pódium samozrejme rozsvietilo na zeleno a pár divákov v zeleno-bielych pruhovaných tričkách sa v prvom rade dostávalo do varu.

Na záver pridali hudobníci dva slávne prídavky, z ktorých si poniektorí odniesli aj suvenír v podobe futbalovej lopty. Do Ya Think I’m Sexy a dobre známa skladba Sailing uzavreli show, ktorú sa rozhodne oplatilo vidieť a zažiť. Pri nich už celé obecenstvo stálo, tancovalo a spievalo spolu s Rodom. Na záver si pýtali ešte viac, avšak každá show raz musí skončiť.


Svatoslav Straka – report & foto