23. júla 2024

Prosektura vznikla v Táboře v roce 1990. V současné době ji můžeme brát jako metalový projekt Zdenka Pracha.

Co se týče skupiny Prosektura, tak zde se opravdu dlouho, ale opravdu dlouho čekalo na dlouhohrající album. Důvodem je tak jak u jiných skupin, odchody a příchody hráčů a spoluhráčů. Takže stále se jede, nebo nejede a vše stagnuje.

Po dlouhém čekání se Zdenek rozhodl album přeci jen vydat, zapracovat na něm, a vše udělat sám. Když nic jiného pro kapelu, je to alespoň část která po Prosektuře, nebo po Zdenkovi zůstane. Doufám (doufáme) že u toho tedy nezůstane, a Zdenek k sobě sežene lidi alespoň na občasné koncertování.

Album obsahuje 11 skladeb, jak bylo řečeno metalového projektu. Ti kdož znáte Prosekturu z dob předešlých, tak nečekejte jen thrash metal, jak jde čas a člověk i trochu stárne, vše uchopuje jinak. Tak je tomu i na tomto albu. Ano nezapomněl ani na thrash kořeny, a thrash zde zastoupen také je. Dalšími zástupci hudebního zaměření jsou i balady, power rock, a sem tam něco.

Seznamte se s Prosektura z odkazu přiloženém níže, skladby vyslechněte a dle toho se rozhodněte zda album zakoupit a Zdenka podpořit. Je to na vás. Bohužel nemohu říci pozvěte je na koncert si zahrát. Momentálně není kdo by přijel, tak to se snad změní.

Svědomí

Svobodný

Ztracená

Alzheimer

Dotyky

Mazec

Pocity

Přísahám

Rapík

Spravedlnost

Státní

https://prosektura.cz