23. júla 2024

Honoris Causa – hele je pražáky. Mezinárodní skupina nejen z Evropy, hrající alternative gothic metal, ani jeden člen není nejen z Prahy ale ani z Čech. Sobotní brzké odpoledne se nám přijedou představit, a zde něco málo od Lucy zpěvačka a frontmanka v jedné osobě ze Slovenska. Carlo Milanoooo!
Alan – Ahoj bando. Kdy jste se dozvěděli o tomto festivale?

Lucy – No od Teba predsa 😊


Alan – Když jste se o festu dozvěděli, koukli jste i na předešlé ročníky? Nebo South of Heaven mapujete dýl?

Lucy – Určite ánó. Sme taká multikulti smeska, miestne festivali nie všetci z nás poznajú. Náš minuloročný prírastok gitarista Nelson je z Chille a do Prahy sa presťahoval z Krakowa. Takže minimálne on v tom čase prehľad o miestnej scéne moc nemal.


Alan – Tuto otázku pokládám pokaždé, u každého ročníku, tak ji položím i vám. Už jste hráli někdy v lomu? Co na to říkáte?

Lucy – Nehráli a určitě to bude zajímavé. Sme strašne zvedaví na zvuk. No a samozrejme na ľudí a na ostatné kapely.


Alan – Prozraďte nějaké zajímavé místa kde jste si už zahráli koncert, nebo festival. Třeba vlak, letadlo, loď, strž …..?

Lucy – Tak ano vo vlaku ani v lietadle sme ešte nehrali a minimálne mňa tá predstava ani neláka 😀 na lodi…možno. Takých 70 000 ton metalu… 😊 Zatiaľ ale asi nemáme žiadne také neobvyklé miesto. Podivuhodný bol klub na predposlednom koncerte našeho prvého európskeho turné. Hrali sme v Bulharsku v mestečku Kazanluk v údajne vyhlásenom klube, ktorý bol ale približne veľkosti mojej obývačky. A nie, fakt ju nemám nijak extra veľkú 😀 Osobne som sa až zdesila kde sa tam vôbec na to pidi podium pomestíme. Ale nejak sme sa vošli a bolo to fajn. Skoro som odpadla od smiechu keď som si uprostred koncertu všimla, že má Nelson na mobile pustený futbal 😀 Ale nesekol sa ani raz, odohral to na tom baby podiu bez chybičky.


Alan – Od začátku roku 2024 uběhlo víc jak 6 měsíců, takže co u vás nového, zajímavého? Album, změna v sestavě atd ….?

Lucy – Zmeny v zostave nie sú a ak budú tak len rozšírenie o ďalšieho člena. Teda členku. Náš prvý album bol také to hľadanie sa cesty. Pri druhom sme trochu pritvrdili a odozva bola až prekvapivo pozitívna. S materiálom na náš tretí album sme ešte viac pritvrdili a radi by sme pribrali do party scream / growl v sukni. Takže keď vieš o nejakej „uřvanej ženskej“ sem s ňou! 😀 No a chystáme ďalšie koncerty, v auguste nás čaká Štúrovo a Budapešť, v septembri potom vystúpenie s austrálskou kapelou Temtris. Ďalšie plánujeme, ale chceme sa skôr sústrediť na nájdenie vhodnej slečny do nepohody a nahranie tretieho albumu. Potom možno vyrazíme na ďalšie európske turné. No a finišujeme prvý oficiálny videoklip.


Alan – Na South of Heaven přivezete co? Myšleno v repertoáru? A nebo i pokud s sebou povezete nějaké překvapení, ven s tím.

Lucy – Ak by som prezradila, že vezieme prekvapenie, už by to nebolo prekvapenie 😊  V repertoáry bude pár starých vecí z prvého albumu, celý druhý a pre niektorých možno aj jedno prekvapenie no.


Alan – Co děláte když nehrajete?

Lucy – Ak sa pýtaš na prác, tak viac než polka kapely pracuje v IT 😀 Náš basák Carlo a obaja gitaristi Jesse a Nelson. Ja pracujem manažerka v agentúre, takže makám od vidím do nevidím a náš gitarista Marton … ten je potravinový chemik a nikto celkom nerozumieme, čo to vlastne robí.


Alan – Váš kout, vaše domovina – jak se vám tam hraje? A nějakou perličku můžete říci/napsat?

Lucy – Iróniou je, že až na Summer Music Festu v Codroipu v Taliansku sme v ničej domovine ešte nehrali. Maďarsko je ale v pláne na august, Slovensko snáď koncom roka albo začiatkom budúceho. Jesseho Fínsko je vo hviezdach a do Nelsonovej domoviny v Chille, to asi ťažko. Ale človek nikdy nevie.


Alan – Bylo by něco, co na sebe prásknete, a nikde jinde jste to ještě neřekli, nebo nenapsali?

Lucy – Vďaka našemu prvému zahraničnému turné sme sa o sebe veľa dozvedeli. Napríklad ja som si myslela, že neexistuje aby som ja dokázala spať s Carlom v jednej miestnosti. Jeho chrápanie a prehadzovanie sa na posteli do bodu, kedy z nej občas až spadne pripomína viac vymietanie diabla ako spánok. Únava a choroba robí divy a naučila som sa spať aj pri tom (nachcípaní sme boli postupne všetci, ale my dvaja s Carlom najviac). Nič iné mi nenapadá… alebo to čo mi napadá radšej neprezradím 😀


Alan – Na co (nač), nebo na koho se na festivale South of Heaven nejvíce těšíte?

Lucy – Ja som strašne zvedavá na Ancient Settlers, teším sa na Solar System, ktorých som videla minulý rok na Metalfestu a boli moc fajn. No a radi budeme znova zdieľať stage s bandou Ewenay, s ktorou sme kedysi ako kapela odohrali náš úplne prvý koncert. Takže trochu nostalgie. No a chlapi sa tešia hlavne na zábavu a na pivo 😀


Alan – Díky za rozhovor pro nás a pro návštěvníky festivalu South of Heaven. Uvidíme se na pódiu. Se mnou určitě, já jsem ten co to vše uvádí a v čas vás z pódia vyžene kvůli prostoru pro další kapelu.

Lucy – Ďakujem a budem sa tešiť nabudúce.