13. júla 2024

02.07.2024 Gasometer, Viedeň


Utorňajší večer v Raiffeisen Halle viedenského Gasometru patril punku. Večer otvárali DeeCracks z Klagenfurtu, ktorí si energickým prejavom strhli publikum na svoju stranu. Väčšina návštevníkov sa však, podľa tričiek aj vekového zloženia publika, tešila na hlavnú hviezdu večera. Tou boli kalifornskí matadori Bad Religion, na skladbách ktorých vyrástol aj nejeden slovenský rocker. Cítiť to bolo aj v publiku, ktorým sa niesla okrem domácej nemčiny samozrejme slovenčina, maďarčina, poľština či srbčina.

Bad Religion nastúpili na pódium presne o deviatej a priniesli na svoj vek veľmi energickú show, ktorá nenechala kľudným nikoho z návštevníkov. Ako prechádzali svojim repertoárom hitov, publikum sa zapájalo stále viac a viac a postupne sa z večera stával poctivý punkový koncert so všetkým, čo k tomu patrí. Chytľavé gitary a popevky, podporené skvelým výkonom bubeníka kapely, strhli dav do poriadnej pogovačky, pri ktorej nechýbali ani lietajúce poháre od piva, niekedy aj s pivom. Všetko však prebiehalo v rámci zábavy, takže nebolo potrebné riešiť žiadne incidenty. Hlavná časť show ukončená skladbami Generator a 21st Century (Digital Boy) už bola odspievaná davom, ktorý si následne vypýtal prídavky.

Tie odpálili kalifornskí punkáči hitom Punk Rock Song s aktualizovaným bridge (1 of 3 kids below the powerty line) a nemeckou verziou v závere, ktorému predchádzalo skvelé sólo na bicích. Následne You, American Jesus a Boys Are Back In Town ukončili tento energický večer, ktorý neľutoval určite nikto z návštevníkov. Veríme, že Bad Religion sa ešte do Európy vrátia, aby nám umožnili tento zážitok prežiť znova.

DeeCracks


BAD RELIGION