13. júla 2024

Raw Tour 2023 – 4.3.2023 – Szene, Viedeň, Rakúsko


Tarja a jej zostava sa konečne po 3 rokoch odkladania a prekladania zastavili predviesť surový album aj k susedom do Viedne. Koncert, ktorý sa mal pôvodne konať ešte v apríli 2020 sa napokon uskutočnil v marci 2023, je celkom zaujímavý fakt. Vlastne to mal byť môj prvý zo série Raw Tour, v skutočnosti bol tým posledným prídavkom, ktorý som si nechcela nechať ujsť.

Ohľadom tohto turné sme už písali celkom dosť, a preto sa tento krát rozpisovať veľmi nebudem. In the Raw je jednoducho skvelá nahrávka, ktorá naživo znie ešte lepšie. Kapela šlape ako hodinky, hudobníci sú zohratí, Tarja si vystupovanie užíva ako nikdy predtým. Ak počas turné sledujete jej Instagram, asi je vám to jasné. Ak nie, začnite. Asi ste ju ešte nevideli zametať či zašívať…

Tarja na tento rok chystá kopu novým vecí, Living the Dream/Best of turné by malo prísť aj do našich končín, a ku koncu roka môžeme čakať pokračovanie jej temných Vianoc, album, ku ktorému sa pôjde turné s komplet orchestrom. Outlanders už má pred sebou len jeden singel, po ktorom nasleduje komplet album + 4 bonusové skladby… Tarja je proste umelec, ktorý nevie odpočívať a tak nám už len zostáva trpezlivo sa tešiť na nové zážitky. Zatiaľ si užite náš fotoreport.

Foto: Pavel Šimo