23. júla 2024

05+06.07.2024 Zbytiny, CZ

Třetí ročník festivalu South of Heaven konaný v lomu ve Zbytinách u Prachatic, který se po tři roky koná ve dnech upálení mistra Jana Husa a příchod věrozvěstů, na stejném místě.

Letošek opět naprostá fantazie tak jak ročníky předešlé. Krom skupin v průřezu metal a rock, je zde naprosto malebná krajina Šumavy a to nejen na místě konání festivalu / lom. Když nechcete popíjet a hodovat, chcete trochu odrelaxovat i od muziky, stačí pár kroků a jste ve hvozdech Šumavy.

Festival je pojat přátelskou formou, někdo by řekl rodinnou, ponechal bych výraz přátelské. Ti kdož jezdí pravidelně od prvního ročníku tuto atmosféru drží, nově příchozí aniž by si to asi uvědomovali, jsou vtaženi – přátelství formou objetí, podání ruky i polibcích jsou na místě, a to i pro nově příchozí, kteří se (snad) stanou součástí i na další ročníky.

Pro letošní rok 2024 si pořadatelé South of Heaven připravili pár specialit, zajímavostí a vylepšení. Krom větší stage pozvali i více zahraničních kapel. Dále pořízeno i promítání (obrazovka) kde běžely zdravice a pozvánky skupin. Plachta s možností focení návštěvníků festivalu nejen s kapelami. (plachtu lze vidět z přidaných fotek – foto reportu / za které vděčíme Lence Machuldové). Libor s Šárkou si řekli své Ano/Ano při rockové svatbě – i slza ukápla, opět zaznamenáno v fotoreportu.

Kdo jak hrál – otevřete si FB nebo www festivalu South of Heaven, obrázek si udělejte raději sami. Šupově, famózně zhotoven spot-jingle festivalu, naprosto úžasně. Takže top, alespoň za mě. Ano někteří řeknou, Alan si chválí festival kde je spolupořadatelem, no dobře. Pravda je taková, že jsme pracovali 10 měsíců, a vydařilo se, až na pár drobností, ale ty bohužel provází všechny festivaly..

Můžeme jen doufat na pokračování South of Heaven 2025. Díky všem zůčastněným.05.07.


06.07.

Foto: Lenka Machuldová