23. júla 2024

Dnes by sme vám radi predstavili partičku baviacu sa rock/metalom z českej Plzne, ktorá si hudbu a všetko, čo k nej patrí aj patrične užívajú. Tak sa pohodlne usaďte a začítajte sa do nasledujúcich riadkov. Okrem iného vás čaká aj pozvánka na krst!

Zdravím Pearly Seconds! Ako sa máte?

Ahoj! Právě jsme zralí na ručník po zkoušce, ale jinak blahodárně, haha.

Čo máte nové? Okrem krstu albumu, ktorý je na spadnutie! Pokojne naň môžete našich čitateľov aj pozvať. Čo na krst chystáte?

Kromě desky, kterou pokřtíme v naší domovině Plzni 15.3.2024 (klub Buena Vista) se právě dokončují práce na dalším klipu a to k songu Take Me Away a už brzy půjde ven 😉

Inak, čím idete krstiť? Klasika šampanské alebo niečo špeciálne?

Bohemkou! Bez Jahody! Haha.

Ja som sa nejako rozbehla. Poďme pekne po poriadku. Skúste sa najprv predstaviť ľuďom, ktorí by vás ešte nepoznali. 

Jsme plzeňská alternative metal/rocková parta kluků, co se nerada škatulkuje do konkrétního subžánru a od každého si bere tak trochu, ostatně to jde slyšet i na debutové desce The Swing 😉 Jinak na scéně působíme od roku 2015 a podařilo se nám objet slušnou část republiky a několik fajn klubů a akcí v Německu. Slovensko jsme zatím bohužel koncertně nepoznali .. třeba přijde nějaká pozvánka 😉

Mňa zaujíma váš názov, Pearly Seconds. Prečo? 

Dlouze jsme přemýšleli o názvu, který by nás dostatečně vystihnul, náš klávesák Peťa občas při zkouškách laboroval s paralelními sekundami, což je označení souzvuku co ne vždy zní úplně přirozeně, lze ho tak použít i při zahrané chybě 😀 po pár hláškách typu ,,to byla paralelní sekunda” jsme si řekli, že to je ono, akorát je potřeba to trochu poupravit – tak vznikl název Pearly Seconds a přeneseně to pro nás znamená perleťový nebo vzácný čas, který společně můžeme trávit.

To sa mi páči! Porozprávajte mi niečo o svojich začiatkoch. Čo vás vlastne priviedlo k hudbe? 

Každý to měl jinak, třeba basák Honza se k hudbě dostal díky albu Nevermind od Nirvany, Petra (klávesy) a Toma (bicí) přivedli k muzice rodiče, kytaristu Jirku přivedl k muzice Slipknot a zpěváka Honzu touha dostat se na ,,druhou stranu” potom co objel nespočet koncertů a fesťáků jako fanoušek.

Aká hudba vás inšpirovala, alebo možno aj stále inšpiruje.

Na počátku asi jak je řečeno výše .. klasiky jako Nirvana, Slipknot, Linkin Park, Korn, SOAD … časem se u každýho jeho vkus nějak vyvíjel, dneska se shodneme například na Gojira, BMTH, a dalších .. ale bavili jsme se, že čím dál míň řešíme styly a jdeme prostě po provedení a energii, která z toho vyzařuje.

Váš nový album sa volá The Swing. Vlastne vyšiel len pár týždňov dozadu. Aký je to pocit? A máte už nejakú spätnú väzbu? 

Pocit je to úžasný, i když ještě vzhledem k přípravám křtu nebyl moc čas si to v klidu vychutnat … je v tom 5 let práce, od tvůrčí přes managerskou, lidskou až po tu samotnou řemeslnou při nahrávání. Pak to celé vydat na svoje triko a snažit se, aby se o tom dozvědělo co nejvíc lidí …atd … ale jsme na sebe pyšní, že jsme to konečně dotahli a nepozabíjeli se u toho 😀 Na zpětnou vazbu v podobě recenzí ještě čekáme, přeci jen je tam nějaká prodleva, až na nás dojde řada … nejsme velký ryby. Od našich nejbližších fans zatím vesměs pozitivní, ale tu reálnou zpětnou vazbu dostaneme doufáme na koncertech.


Mne sa veľmi páči váš klip ku skladbe Kidz. Skvelý nápad, kto s ním prišiel? Čo bola vaša inšpirácia?

Děkujeme 🙂 Původní námět s dětskou tematikou měl odrážet vzdorovitost v textu, který pro nás napsal náš věrný kolega Láďa Sedlák ve spolupráci se zpěvákem Honzou. Klip měl být o dětské oslavě, házení dortů a tak vůbec velkej barevnej binec 😀 Pak ale přišel Michal Skořepa s nápadem to ,,trochu” otočit .. nicméně ten dětský vzdor zůstal geniálně zachován.

Aké to bolo zmeniť sa trocha na hercov? 

Byl to 14 hodin trvající mejdan 😀 Maskéři byli profíci a při pohledu do zrcadel jsme se váleli smíchy, takže nejtěžší na tom asi bylo opravdu koncentrovat se na tu roli .. ale Michal jakožto režisér nás ukočíroval a vytahnul z nás maximum 😉 

Je to pravda, mali by sme byť deťmi stále, aj v dospelosti. Veľa ľudí na to ale zabúda a snažia sa byť čím dospelejší. Vy ste na tom ako?

ehm … není to zbytečná otázka po zkouknutí toho klipu? 😀 😀 😀 

Klip vyzerá veľmi profesionálne, kto vám s ním pomáhal? 

Jak bylo řečeno výše – Michal Skořepa, nicméně poděkování patří také všem, co v něm učinkovali nebo pomáhali na place.

Čo plánujete na leto? Nejaké festy? Budeme vás môcť vidieť aj u nás? 

Jelikož náš zpěvák si naplánoval na léto přebalování novorozeněte, tak s akcemi budeme v létě skromní, spíše se zaměříme na jaro a podzim v klubech. Na Slovensko se rádi koncertně podíváme, pokud přijde nějaká možnost fajn akce, ale to ukáže čas 😉

Pôjdete k albumu aj turné? 

Aktuálně máme před sebou 6 koncertů po ČR a Německu na březen/duben a pomalu plánujeme podzim, všechno lze najít na našich sítích 😉 

Keď sme pri koncertoch, máte nejaký sen, kde si zahrať? 

U nás v Čechách je to asi festival Rock For People, v zahraničí … bavíme-li se o snech můžeme říct cokoliv .. takže Royal Albert Hall 😉 

Chalani, ja vám ďakujem za váš čas a držím veľmi palce, aby sa podaril krst a nech je predaj albumu čo najväčší!

My moc děkujeme! A někdy na viděnou na koncertu! 😉