13. júla 2024

Psal se rok 1988  – v době kdy byl život poněkud šedivý bylo jedním z mála způsobů protestu a vzdoru formou zábavy, psaní vlastních textů „ rockování a tancovačkové“ víkendy. To dalo vzniku skupině Lord . A je tomu 35 let kdy jsou stále aktivní, i když občas mlčí.


Alan – Ahoj Petře, no letí to, letí to.

Petr –  (to se jen zdá) ale je to tak, někteří fandové ještě nebyly na světě, z jiných jsou babičky a dědové.

Alan – Prosimtě vy jste na prvopočátku byli trojice která skupinu Lord rock dávala dohromady.

Petr –  Úplný začátek byl já a Roman Kožušník a následně se připojil Tibor Ďurica.

Alan – 1988 dal vznik Lord . Ale vy jste měli ještě před dnešní stálicí (a doufám že ještě dlouho budete) pár hudebních vlastních projektů.

Petr – Tibor je zakládající člen Kečupu. Já byl u vzniku Signálu.

Alan – Nebudeme vypisovat všechny kapely se kterýma jste kdy hráli, a ani ty top nebo méně top. Spíše jen pro zajímavost (napiš/řekni těch zajímavostí více). Vy jste příkladně dělali spoluhraní s Vildou Čokem – Nová růže, a ten vám lehce nadával že překračujete set, že se na něj nedostane. Co tam máš dál ve vzpomínkách?

Petr – Alane je to tak, že v domově důchodců nebudeme rozhodně vzpomínat na pracovní úspěchy.

Alan – Kdo chce, ten si vás a vaší tvorbu najde. Ono už jen to že píši Lord , tak je zřejmé co hrajete. Pojď říci pár tvých projektů mimo skupinu. A tím myslím festivaly. Byli tři, pokud mi paměť slouží. BRK, Koroze a eeeee ten třetí si už nepamatuji jak se jmenoval, každý z festivalů byl i několik ročníků držen.

Petr – Ten třetí byl Lord fest.

Alan – Když jste stvořili Lord , už od prvopočátku jste nechtěli (nebudu užívat výrazy jako agro, nebo dřevní rock) v textech se opírat o pivo (chlast) a podobně.

Petr – Ano nic proti nikomu, každý nechť dělá co ho baví, jen náš záměr byl fanoušky i sebe edukovat, samozřejmě tím uhnout do užšího profilu posluchačů.

Alan – Né že by to bylo na škodu, ale za své trvání 35 let na svém kontě, řekněme 4 alba. To je trochu málo, na druhou stranu, zase lze říci, s tvorbou jste si pohráli, takže je zde kvalitní rock.

Petr –  Je to málo, ale ještě přidáme alespoň jedno.

Alan – Vlčí sonet, proč jste si vybrali pro mini movie tuto skladbu? Natáčel vám to Pája Junek? A kdo přišel s příběhem (motivem) klipu?

Petr – V květnu 2024 začínáme točit  nový materiál a tam vznikne nový klip.

Alan – Při točení Vlčího sonetu, tak byla i legrace, i melancholie. Dej dvě tři věty. A Šumava.

Petr –  Natáčení klipu bylo pro nás velkou zkušeností, ale pan režisér Pája Junek byl super a do všeho nás zasvětil a taky bylo mnoho cenných rad.

Alan – 2024, a ano léta přibívají. Přeci jen, alespoň jednodenní fest (venku) nebudeš chtít dělat?

Petr –   Kamaráe, tak nějak nemám odvahu, je to náročné a jen čekání na počasí mě nervuje a to nemluvím o dalších souvislostech.Všechny kdo neůnavně pořádají fesťáky mají můj velký obdiv.

Alan – Díky za rozhovor, předpoklad že se letos na 100% sejdem na koncertě, alespoň v Janovicích.

Petr –   Janovice zatím v plánu nejsou, ale uvidíme.

www.lord-rock.cz