23. júla 2024

Dvě zásadní věci nebo chcete li zářezy pro nás od kapely Innersphere. V letošním roce vydali nové album, a zahrají na našem festivale South of Heaven.


Alan – Ahoj bando. Kdy jste se dozvěděli o tomto festivale?

Míra Litomerický – O festivalu jsme se dověděli asi tak rok a půl až dva nazpět a to díky kapelám, které známe a společným fanouškům, přátelům, kteří i na akci vyrazili.

Filip Wintr – Asi před dvěmi lety od kamaráda Honzy Gajdoše ze Solar System.

Alan – Když jste se o festu dozvěděli, koukli jste i na předešlé ročníky? Nebo South of Heaven mapujete dýl?

Míra Litomerický – Tak průběžně sledujeme, jak se akce vyvíjejí, co se tam děje, kdo hraje a tak. Zhruba od té doby je to jeden z festivalů, který upoutal pozornost. Je relativně mladý, zajímavý i co se týká oblasti. Má to potenciál a držíme mu pěsti.

Alan – Tuto otázku pokládám pokaždé, u každého ročníku, tak ji položím i vám. Už jste hráli někdy v lomu? Co na to říkáte?

Lukáš Mai – V lomu jsem vyrůstal, trávil dětství v kaolinovém dole, kde jsme si jako děcka hráli. Ale ne muziku.

Míra Litomerický – V lomu jsme ještě nehráli. Bude to nová zkušenost. Lomy jsou hezké, bude to určitě unikátní. Je to dobrý nápad a pokud to prostředí nebude vadit akustice, tak to může mít potenciál vytvořit něco speciálního.

Alan – Prozraďte nějaké zajímavé místa kde jste si už zahráli koncert, nebo festival. Třeba vlak, letadlo, loď, strž …..?

Filip Wintr – joo, hráli jsme v Norimberku v klubu Der Kult, kde se dělají BDSM dýchánky, všude klece, bondážní pomůcky, kříže, klády…

Lukáš Mai – V Chorvatsku jsme hráli v kleci v jednom motorkářském klubu. To byl skvělý zážitek. Obrovská pařba.

Míra Litomerický – Máme asi štěstí na to, že hrajeme převážně na normálních akcích. Moc hezký koncert byl na festivalu Vienna Metal Meeting. V letadle jsme nehráli, na lodi jo – na Kamina Boat v Praze a vlakem snad nebude potřeba moc jezdit.

Alan – Co nového od začátku roku 2024 ? Album, změna v sestavě atd ….?

Míra Litomerický – 1.3. vyšlo nové album „In the Shadow of the Sun“ u Smile Music Records, které je doplněno o 3 singly. Od začátku roku poměrně dost hrajeme, teď akorát píšeme z našeho tour do Finska – dnes konkrétně z Rigy v Lotyšsku, kde hrajeme večer. Na podzim se pojede převážně zahraničí – v plánu jsou koncerty v Německu, Rakousku, Belgii, Polsku,… Pořád se něco děje. Změny v sestavě nechystáme… Když vše půjde dobře, tak se udělá reedice vyprodaného alba „Omfalos“ a budeme tvořit hudbu na novou desku.

Alan – Na South of Heaven přivezete co? Myšleno v repertoáru? A nebo i pokud s sebou povezete nějaké překvapení, ven s tím.

Míra Litomerický – Dovezeme převážně muziku z posledního alba. No a k té desce budeme mít i vlastní pivo, takže pokud nám ještě zbyde, tak třeba karton plechovek našeho speciálu. Je ale velká poptávka, tak nevím, jestli to vydrží skladem.

Alan – Co děláte když nehrajete?

Míra Litomerický – Toho času mimo hraní nebo zařizování věcí kolem kapely není. Letos se fakt hodně hraje a první třetina roku se točila hodně kolem příprav k vydání… Rád se ale věnuji zahradničení, pěstování.. také maluji. A doufám, že jak se situace krapet uklidní, tak nebudu dělat nic a možná si zapařím nějakou dobrou hru.

Filip Wintr – Vejšku.

Lukáš Mai – Chodim do práce, z práce… když tak o tom přemýšlím, tak mam docela nudný život a dvě kočky.

Mára Hubocký – Warhammer, šipky, rum.

Alan – Váš kout, vaše domovina – jak se vám tam hraje? A nějakou perličku můžete říci/napsat?

Míra Litomerický – Tak do Plzně to tak daleko není. Je to tam fajn, máme to doma rádi, jsou tu super lidi. Jsem rád, že ta scéna u nás docela žije, máme tu fajnové kluby Divadlo pod Lampou a Parlament, kde bývá dost akcí a jsou nám zázemím.

Alan – Bylo by něco, co na sebe prásknete, a nikde jinde jste to ještě neřekli, nebo nenapsali?

všichni – Právě jsme se nad tím poradili a nic kontroverzního raději zveřejňovat nebudeme.

Alan – Na co (nač), nebo na koho se na festivale South of Heaven nejvíce těšíte?

všichni – Na naše fanoušky, lidi, celkově ten prostor festivalu a jeho atmosféru.

Alan – Díky za rozhovor pro nás a pro návštěvníky festivalu South of Heaven. Uvidíme se na pódiu. Se mnou určitě, já jsem ten co to vše uvádí a v čas vás z pódia vyžene kvůli prostoru pro další kapelu.

Všichni – Děkujeme. Budeme se těšit.