13. júla 2024

EMPIRIC představuje své druhé album s názvem „The Seven Laws“, založené na knize „The Seven Spiritual Laws“ od Deepaka Chopry. Album produkoval JP, který má na starosti i kytary a zpěv, k němu se přidal legendární brazilský baskytarista Luis Mariutti (SHAMAN, ANGRA) a bubeník kterému se říká – zázračný muž Chus Gancedo.

„The Seven Laws“ obsahuje speciální spolupráci Saschy Paetha (AVANTASIA, HEAVEN’S GATE, MASTERS OF CEREMONY), Douga Scarratta (SAXON), Chrise Cafferyho (SAVATAGE, TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA, METALIUM), hudebníka a producenta Tonia, držitele ceny Grammy Ruiz (CODA), stejně jako Marcelo Véliz a Gustavo Escobar (RICKY MARTIN).

O mix a mastering se postaral legendární producent Fredrik Nordström (DREAM EVIL, HAMMERFALL, IN FLAMES, ARCH ENEMY, DIMMU BORGIR, POWERWOLF, OPETH, SPIRITUAL BEGGARS…) ve svém renomovaném Studiu Fredman ve švédském Göteborgu.

„The Seven Laws“ je solidní rockové album, které zahrnuje prvky různých stylů a žánrů, sjednocených pod zvukovým amalgámem EMPIRIC, což vede k jedinečnému albu.

The Seven Laws je v pořadí druhým albem těchto/nebo spíše řečeno tohoto Španěla. Skupinu lze tedy brát spíše jako Španělsko/Brazilskou. Tvorba je posazena spíše na přelom heavy metalu 80 a 90 let, s podkresem hard rocku. Zde se musím podotknout – velmi zdařilé dílo. Empiric existují od roku 2018 kdy prvotina vyšla téhož roku s názvem Empiric, jak jinak. No jsem nadšen z tvorby, celé album nemá prázdné místo. Šlape to od začátku dokonce bez vaty. Dali si opravdu záležet.


Skladby :

There’s More Power

With Your Desires

Don’t Stop It

Karma

Step Into The Unknown

Mission

Don’t Forget

Live In The Moment