13. júla 2024

14.06.2024 Randal, Bratislava – Attack of Rage, Abortion, BRUJERIA – Esto es Brujeria Tour 2024


Piatkový večer v bratislavskom klube Randal patril poriadnej grindcore nakladačke. Po krátkom čakaní sa prítomní, ktorí sa poväčšine tešili na hlavný program večera, dočkali po nazvučení úvodu v podobe domácich Attack of Rage. Klub sa postupne napĺňal a osadenstvo sa začínalo dobre baviť. V tom ich podporili aj druhí predskokani hlavnej hviezdy, opäť slovenskí Abortion. Ich krátke, no úderné skladby začali fanúšikov dostávať do varu.

Krátko po pol desiatej večer však už nastal ten moment, kedy sa klub naplnil asi 120 ľuďmi a na pódium nastúpili mexickí Brujeria. Kapela vo vlastných šiltovkách, maskovaná šatkami na tvári dostala dav do varu a veľmi rýchlo sa strhla v strede prednej časti osadenstva pogovačka ako sa patrí. Návštevníci sa dočkali starších skladieb, ktoré si radi zaspievali s kapelou, ako aj novších, ktoré poctivo odskákali.

Celkovo sa dá tento večer plný death metalu a grindcore označiť ako veľmi podarený. Každý z prítomných si určite prišiel na svoje. Ak budete mať možnosť, ktoréhokoľvek z účinkujúcich sa oplatí vidieť.


Attack of Rage


Abortion


BRUJERIA


Svatoslav Straka – foto & report