rozhovor_2017-06-07_Endless_Main - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY
Zvolenská kapela Endless Main nepatrí na slovenskej scéne medzi začiatočníkov. Po dlhej dobe len pred pár dňami vydala zbrusu nový album II. Od prvotiny je novinka nepochybne vymakanejšia a dokonca zaujala aj v zahraničí. Nebudem však v mojom úvode predbiehať a tak si prečítajte nasledujúce riadky kde sa rozrečnil nový bubeník Valerio Chroma a gitarista Matúš Šudila.
 
 
Prednedávnom vyšiel nový album II. Aké odozvy na novinku ste zaregistrovali od fanúšikov?

Valerio: Ahoj!!! V prvom rade ti chcem poďakovať za priestor, ktorý si nám venoval. "Dvojka" vyšla 23.5.2017 a odozvy su zatiaľ pozitívne. Medzi prvými bola rodina a najbližší kamaráti. Postupne sa začínajú ozývať aj ľudia prostredníctvom internetu kde nám píšu, že sa im novinka páči. Je to super pocit keď ti príde mail alebo správa kde dostaneš pochvalu. Samozrejme prišli aj negatívne reakcie ale aj za tie sme vďační. Zo všetkých reakcií sa snažíme vytiahnuť to najlepšie čo nás posunie vpred.

Jeho názov je pomerne jednoduchý a okrem toho, že je to váš druhý album má toto číslo aj nejakú inú symboliku?

Matúš: Na začiatku sme mali na mysli koncept ktorý by stvárňoval boj dobra proti zlu. Nakoniec sme od toho trochu odišli keďže sme sa zhodli že o niečo skrátime minutáž na CD. Preto sme sa rozhodli nad názvom  II ktorý by zdôrazňoval to čo sa aj v piesňach deje ale aj to že je to náš druhý album.

Valerio:Ja už len v skratke dopĺňam, že si to môžeš vysvetliť aj tak, že sa nám podarilo prekonať ťažké obdobie kde kapela stagnovala a teda berieme to aj ako šancu začať od znova. Teda aj preto II.

Od debutu je to určite veľký posun po kompozičnej stránke. Ako ste s ním vy spokojný?

Matúš: Áno je to o niečom inom ako pri prvom albume. Ale myslím že už aj pri posledných piesňach ktoré sme písali pre prvý album sme boli niekde pri tom čo máme teraz na druhom albume. Len teraz o niečo tvrdšie. Už pri začiatku písaní piesní sme chceli isť týmto smerom plus mať viac orchestrálneho aranžmánu aj keď ten sme nakoniec o niečo potlačili. Ako sme s tým spokojní? Človek nikdy nie je spokojný :D ale myslím že sme sa dostali do tých vôd v ktorých by sme chceli byť. Ale čas ukáže čo bude v ďalších skladbách.

Predstav nám album svojimi slovami.

Valerio: V skatke melodický, rýchly, tvrdý a samozrejme s vynikajúcim spevom. Je to mix power metalu a thrash metalu kde sekunduje orchester.

Album vyšlo pod hlavičkou vydavateľstva Slovak Metal Army. Napriek tomu že je to ešte malé domáce vydavateľstvo urobilo maximum pre jeho propagáciu čo je myslím lepšie ako vydať album takpovediac na svoju päsť. Súhlasíš?

Valerio: Áno máš pravdu. Juraj Haríň sa postaral o vydanie a momentálne ho aj promuje kde sa len dá. Je to človek na správnom mieste ktorému vďačíme za jeho podporu a dôveru voči nám !!! Určite by to pre nás bolo oveľa ťažšie keby sme si mali všetko riešiť sami. Ale aj vďaka tebe a tvojmu magazínu je to oveľa jednoduchšie. Preto je vám ENDLESS MAIN veľmi vďační za každú zámienku o nás !!!

Blíži sa leto a to je príležitosť predstaviť sa pred širšou fanúšikovskou základňou. Kde všade vás môžeme vidieť hrať?

Valerio: Momentálne máme potvrdené na tento rok ešte len tri termíny. No plánov ma kapela za kopec. Vysvetlím: vzhľadom k časovej zaneprázdnenosti všetkých členov chcme tento rok ešte nahrať EPčko ktoré bude obsahovať 4 skladby a bude mať určitý význam pre kapelu. Ale o tom budeme konkrétne informovať niekde koncom augusta. Čo sa živého hrania týka určite radi zahráme kdekoľvek ak nám to čas dovolí. Festivaly tento rok pravdepodobne nebudú. Ale nevadí pretože sa nechystáme skončiť. Ale predsa len kto nás chce vidieť môže dôjsť 10.6. do NOVÉHO KORZA v Ružomberku kde budeme nové Cd aj krstiť. Krstnych otcov bude hneď niekoľko pretože sa k tomuto kroku podujali legendy EDITOR !!!!

Na internete som sa dočítal že album zaujal aj v zahraničí. Kde všade je distribuovaný a aké ohlasy máte zo zahraničia?

Valerio: Je to pravda. Hneď druhý deň po vydaní sme posielali novinku do Austrálie. Potom prišla objednávka z Japonska kde si jedna predajňa objednala hneď 20 kusov. Minulý týždeň sa nám ozval rockový časopis z anglicka kde nás chcú recenzovat na základe odkazu z SMA bandcamp. Časopisu sa vraj mesačne predá v Anglicku, Amerike a Kanade viac ako 8000 ks. Sme veľmi zvedavý ako dopadneme. A posledná reakcia ktorá zatiaľ prišla je zo Španielska kde nás jedna PR agentúra chce promovat cca na 4000 webzinoch po celom svete. Takže na začiatok sme nadmieru spokojný. Priznám sa, že toto som nečakal !!!

Vďaka za tvoje odpovede. Na záver máš ešte niečo na srdci čo by si rád odkázal fanúšikom?

Valerio: Určite áno !! Ďakujeme, že tu môžme byť a robiť Vám radosť našou hudbou. Ďakujeme všetkým magazinom za priestor ktorý nám dáte !!!!

Pridal: Michal Roháč
Pridané: 07.06.2017
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky