rozhovor_2017-03-20_Sharzall - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY
Bratislavská gotická kapela Sharzall je síce mladá, ale za to ambiciózna kapela. Ich pôsobenie na scéne je neprehliadnuteľné a vydanie nového albumu určite spôsobí turbulencie nielen na domácej scéne. Takže pokiaľ nepatríte ku puritánom a inak predpojatým ľuďom, tak pre vás je tu nasledujúci rozhovor, v ktorom frontman Rony Rage porozprával nielen o nadchádzajúcej novinke.
 

Kapela Sharzall je na scéne pomerne krátko, ale za to je veľmi aktívna. Povedz nám niečo o zrode kapely.

Budem Stručný Michal. Kapela je celkovo na scéne vyše dvoch rokov presnejšie sa narodila v októbri 2014. Zrod Sharzallu je veľmi dlhý a kľukatý príbeh.  Stručne, Kapela vznikla v októbri, v  zložení Rony, Nyg, Citro, Shiny, Viktor.  Prvé personálne zmeny prišli hneď po prvom koncerte v júni 2015, kedy odchádza gitarista Citro a bubenník Viktor. Prvý konkurz a uchádzači, pre ktorých sme sa rozhodli, nespĺňali  naše personálne ani hudobné očakávania. K tomu sme museli opustiť skúšobňu, ktorú sme milovali.  Udrela prvá temná doba v našej kapele.

Ako som tak raz prechádzal internet a hľadal hudobníkov a skúšobne našiel som inzerát chalana,  ktorý hľadal Jazz, alebo indie rockovú kapelu.  Zavolali sme si a  vtedy som ešte netušil, že volám s našim aktuálnym bubenníkom - D. ( Roman Vojtek ), bez ktorého si ja Sharzall neviem predstaviť. V tom istom čase Nyg oslovil k spolupráci Jakuba Sčasného ( Liviticus ), ktorý sa stal našim gitaristom.

Ktoré kapely resp. hudobníkov považuješ za priame vzory pre Sharzall?

Pre kapelu Sharzall je priamy hudobný vzor kapela Sharzall. Interne sme si vzormi vzájomne. Čo však radi počúvame je Rammstein, Death Gaze,  Dir en grey, Sharzall, Tarot, Dimmu Borgir, Sabaton a potom všetku dobrú hudbu v ľubovolnom žánri, musel by som zase popísať  strany a strany dobrých kapiel.

Máte dosť kontroverzný image. Bol to zámer ktorým ste sa odlíšili a doplnili tak pódiovú show?

Určite áno. Išlo nám hlavne o vytvorenie identity, ktorá nebude o modrých rifliach a čiernom tričku v kožennej bunde, či riflovej veste.  Chceli sme dosiahnuť maximálne odlíšenie a po okamžitom aktívnom období sa nám to podarilo viac ako efektívne.

Po textovej stránke máte silné koncepčné jadro. Aké ideológie prezentujete vo svojich textoch?

Dobrá otázka Miško, avšak neviem či ideológia je to správne slovo. Textová časť je moja parketa a osobne čerpám so života.  Opisujem hlavne príbehy  obsiahnuté v obrazoch, kto reálne rozumie textom a zamyslí sa nad nimi, pochopí, aké súvislosti prezentujeme.  Texty sú hlavne opisom situácií, ktorým koniec koncov čelíme všetci, alebo ešte len čeliť budeme.

Sú to ideológie, s ktorými sa stotožňujete aj v reálnom živote?

Osobne sa nestotožňujeme so žiadnymi ideológiami, sme voľnomyšlienkári.  Avšak ako som písal v predchádzajúcej časti, je to život aj smrť o čom je naša hudba.

Nový album Black Sun vyšiel zatiaľ v digitálnej podobe. Plánuješ aj vydanie fyzického nosiča?

Áno určite, vydanie bude v Máji tohto roku.

Po hudobnej stránke to bude gothic/death metal pokiaľ sa nemýlim, ale predstav nám album detailnejšie.

Album Black sun  vznikal jeden a pol roka.  Po žánrovej stránke by som nás presnejšie označil za gothic metal/ death rock.  Nakoľko v poslednom čase sme skladby pritvrdili, takže album je pol toho pol toho. Album je rozdelený tématicky a obsahuje 11 skladieb.  Sme na ten album s najväčšou pokorou  veľmi hrdí, nakoľko jeho realizácia bola veľmi náročná, aby sme dosiahli to čo sme chceli. Celkovo sme jedna z kapiel, ktoré si všetko museli poctivo vydreť a nemienime s tým skončiť. Preto sme sa rozhodli započať hneď práce na druhom albume.

Skladby komponujete spoločne, alebo je to záležitosť niektorých členov v kapele?

Niektoré spoločne, niektoré priniesol Nyg, niektoré sa zdedili a niektoré som skomponoval ja.  Záleží na nápade a pocitovosti.

Album bude sprevádzať aj videoklip. Podľa doposiaľ zverejnených fotiek pôjde o dosť zlovestný snímok. Ako a kde ste ho natáčali a kedy ho môžeme zhliadnuť? ( poprípade daj link kde sa dá video pozrieť)

Natáčanie klipu ku skladbe Crisis je rozdelené do troch natáčacích dní. Prvý máme za sebou.  Ešte dva a následná postprodukcia.

Klip plánujeme vydať rovnako v máji pre nedočkavcov pripájam link na trailer.

Na pódiu je Rony Rage zlovestný a temný, ale aký je Rony bez svojho maskovania v kolobehu všedných dní?

Teraz si ma zaskočil Miško :D.  V kolobehu všedných dní som pri všetkej pokore všedný aj ja samozrejme :D.

Ďakujem ti za Tvoj čas venovaný mojim otázkam a na záver máš ešte niečo na srdci čo by si rád odkázal fanúšikom?

Ďakujem za super otázky Michale :). Určite mám. Vážený fanúšik, počúvaj metal či rock, počúvaj hudbu na CD čkach, na telephone, ale hlavne na koncerte. Podporuj svoje obľúbené kapely.  Či je to Sharzall, alebo akákoľvek iná kapela pamätaj ,že veľa kapiel maká, aby  aj Slovenský fanúšik tvrdej hudby mohol povedať:  „Aj u nás máme dobrú scénu“. Ďakujem a prajem redakcii Hellmagazínu a všetkým priateľom veľa zdaru v ďalších bojoch.

Pridal: Michal Roháč
Pridané: 20.03.2017
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky