rozhovor_2017-03-20_Devin_Townsend_Project - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY
Devina Townsenda nie je nutné nikomu predstavovať. Tento kanadský hudobník, skladateľ a hudobný producent má za sebou bohatú kariéru. K jeho posledným počinom patrí vytvorenie vesmírneho kapitána Ziltoida, country rockový Casualties of Cool a samozrejme Devin Townsend Project s ktorým vyráža posledných pár rokov na turné. Pred pár rokmi sľúbený rozhovor  sa neuskutočnil, kvôli jeho chorobe (bol som rád, že aspoň odohral koncert), ale tento krát sa to podarilo a strávil som s ním pár minút v jeho tour buse. Hneď pri príchode do autobusu, ale bolo vidieť že Devin nie je vo svojej koži a príčinu mi vysvetlil skoro hneď na úvod.
 

Ahoj Devin, nevyzeráš úplne fit, ako sa cítiš?

Po pravde, mám nanič deň už od rána. Dalo by sa povedať, že som sa ani dobre nevyspal a vstával hore zadkom. Som unavený aj napriek tomu, že sme mali predvčerom deň voľna, ktorý ani nebol dňom voľna. Už od rána som dával rozhovory a pár ľudí chcelo aj fotografie.

Už to vyzerá tak, že aj keď máme na turné deň voľna,tak to vlastne nie je pravda a fungujeme v podstate dvadsaťštyri hodín. Môj otec hovorí, že je to iba hudba, ale v skutočnosti to tak nie je.

K tomu mi nepridávajú na odpočinku ani cesty v bývalom východnom bloku, ktoré sú jednoducho hrozné. Miesto pohodovej cesty sa celý deň trasieš na posteli alebo v sedačke autobusu. Najhoršie snáď bolo Poľsko, akoby tam vôbec nemali poriadne cesty.

Áno viem si to živo predstaviť, pred pár rokmi sme si robili o tom vtipy, pretože v Poľsku neboli žiadne diaľnice.

To je skoro pravda, aj keď mám Poľsko veľmi rád.

Ako dlho si vlastne na turné?

Dvadsaťpäť  rokov (smiech obaja).

Je pravda, že prvý raz som ťa videl asi pred dvadsiatimi rokmi na Dynamo Open Air v Holadnsku, to bolo ešte so Straping Young Lad.

Skutočne? No vtedy to bola veľmi zaujímavá doba a hlavne náročná, alkohol, drogy a šialený život.

V súčasnosti sa ale situácia zmenila, máš rodinu, syna. Koľko má rokov? A ako to všetko zvládaš?

Mám jedného syna, ktorý má desať a je to skutočne je to veľmi náročné, vychovávať potomka je pre každého náročné a pre nás čo sme väčšinu roku mimo domov je to naozaj ťažké. Je pravda, že v dnešnej dobe už máme vymoženosti mobilných telefónov a video hovorov, ale to ti nenahradí čas strávený s rodinou.

Je mi jasné, že momentálne sa hudobníci neuživia len vydávaním albumov a aj to dôvod prečo ste teraz častejšie na turné než predtým.

Skutočne je to tak, koncerty proste robiť musíš. Pokiaľ by som bol génius, tak by som určite ležal niekde na pláži (smiech).

Ako dlho ešte potrvá vlastne vaša tour?

Odhadujem to tak na štyri týždne, myslím tým európsku časť, potom by sme mali stráviť pár týždňov doma a následne vyrazíme po severnej Amerike a Austrálii.

Ako vlastne relaxuješ(te) pokiaľ máte čas? Videl som nejaké video z cvičenia s pneumatikou...

...áá (smiech) áno, to bolo veľmi podarené. Náhodou sa k tomu priplietol aj kameraman. Ako som už spomenul, času je málo. Pokiaľ ho teda nájdeme, tak sa snažíme relaxovať na miestach bez ľudí. Cvičenie taktiež patrí k našim denným aktivitám, aj keď to nie je vždy s pneumatikami od traktora (smiech).

Venuješ sa aj tvorbe počas turné?

Kedysi som to praktikoval, ale posledných pár rokov uprednostňujem na tvorbu absolútny kľud, resp. svoj domov.

Keby si mal možnosť uskutočniť si svoj sen a pozrieť sa resp. žiť v nejakej krajine, kde by to bolo?

Určite niekde v trópoch s basgitarou v rukách a s hromadou nahých ženských okolo mňa (smiech)
 
Poďme sa trochu vrátiť k hudbe. Ako vidíš budúcnosť DTP? Pôvodne si plánoval vytvorenie Devin Townsend Project pre koncept, ktorý bude mať štyri albumy a v súčasnosti má už na konte šesť...
...sedem...šesť?
...asi s bonusmi dohromady (smiech obaja)

Mám rád to logo a nie je dôvod to meniť.

Pamätám si keď si vydal prvý album Ki s tým jednoduchým obalom (tri farebné tužky) bol skutočne geniálny.

Áno je to tak. Inak v súčasnosti nepremýšľam nad tým, ako dlho bude DTP fungovať, ako som povedal, zatiaľ nám to šlape, tak nie je dôvod to meniť.

Si multiinštrumentalista, producent a ktovie, čo ešte... Čo je ale tvoje najobľúbenejšie?

Odviesť myšlienku až do reality a robiť tým ľudí šťastných.

A ako sa má Ziltoid a jeho show?

Urobili sme pár TV show, ale momentálne to leží ladom. Žiaľ nie sú financie na produkciu jeho života v televízii. Snáď sa dožijem dňa, keď sa nájde niekto, kto si to znova pozrie a bude chcieť investovať prachy do celovečerného filmu.

A môžeme očakávať pred koncertom znova jeho vtipný video príhovor?

Nechajte sa prekvapiť, aj keď tentoraz to bude viac roková show.

Dobre, tak uvidíme. Nebudem Ťa viac trápiť a nechám radšej pred show odpočívať. Prajem vám skvelých divákov a show.

Ďakujem a maj sa.

S týmito slovami sme sa rozlúčili a Devin a nevenoval odpočinku, ale bežal na stretnutie s fanúšikmi Meet and Greed, kde skoro žiaril. Profík na pravom mieste, čo potvrdil aj na samotnom koncerte – viz report.

Pridal: Henry
Pridané: 20.03.2017
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky