reportaz_2016-11-14_Amaranthe - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
Severský chlad privial do Prahy švédske trio Amaranthe, Sonic Syndicate a Smashing in to pieces
 14.11.2016 Meetfactory, Praha
 
 
Zaplnená príjazdová  ulica ku klubu dávala tušiť, že bude divákov viac než sa očakávalo. Pred klubom to síce zívalo prázdnotou, čo sa inokedy nestáva, ale teploty pod nulou, na túto ročnú dobu nezvyklé, mali za príčinu, že sa všetci schovávali v teple sály.

Pražské Meetfactory nebolo úplne vypredané, ale plný dom bol. Amaranthe je silným lákadlom, nielen kvôli svojej produkcii, ale aj pohľadná speváčka Eiz má určite mnoho prívržencov medzi divákmi, minimálne medzi tou mužskou.

Smashing in to pieces predvádzali skvelý energický výkon, najmä DJ a bubeník v jednej osobe to vzal naozaj zodpovedne. Chvíľami som mal pocit, akoby sa na stage odohrávali Star Wars za podpory orchestru. Nie že by sa elektronicko metalová produkcia blížila k slákovému hudobnému telesu, ale jednalo sa skutočne o show podporovanou veľkoplošnou obrazovkou a onen DJ vystupoval vo svetelnej maske meniacou farby – no Darth Vader ako vystrihnutý. Energický chalani sa snažili, čo to stiesnený priestor dovolil, skoro si rozbili hlavy o repráky a dostávalo sa im zaslúženého ohlasu. Na môj vkus tam bolo tej elektroniky až moc a gitary boli viac v pozadí, no bol to zvuk pri pódiu, takže sa to posudzuje horšie.

Sonic Syndicate sa po zemetrasení v zostave, zhruba pred dvomi rokmi, predstavili iba v štvorčlennej zostave, ale to nič neubralo na ich energii. Ono by sa sa ich pri skokanských výkonoch speváka na podium ani viac nevošlo. A Nathan James Biggs sa snažil hecovať publikum, ako to šlo, tesný kontakt s nimi mu to dobre umožňoval.  Chybička krásy bola iba vo zvukovej kvalite, kde doprovodné  vokály nebolo skoro  vôbec počuť.Deväť songov, ktoré Švédi nachystali pražskému publiku bolo zvolených excelentne a publikum sa dostalo do varu.

Časový harmonogram avizoval  začiatok vystúpenia Amaranthe na dvadsiatu druhú hodinu, no aj keď bolo všetko včas nachystané (aspoň to tak vyzeralo), kapela si dala načas a hala potemnela skoro s pätnásť minútovým meškaním. Na úvod dostali diváci titulku z nového albumu Maximize a potom sa na divákov valila jedna pecka za druhou. Čo mi chýbalo u ďalšieho švédskeho zázraku, bola práca s publikom. Hudobná kvalita je u Amaranthe na vysokej úrovni. Tri vokály ako vždy sa výborne doplňovali, ale mal som pocit, že celkový zvuk bol zastrený. Tento pocit sa ale rozplynul, keď som sa presunul ku hlavnému vstupu do haly. Z tohto miesta je totiž aj najlepší výhľad na pódium. Problém v Meetfactory vytvárajú stĺpy, ktoré sú od seba cca šesť metrov, takže musíte čiastočne počítať s tým, že neuvidíte na celú scénu. Švédi si s tým poradili dobre, aj keď pri určitých výkonoch museli byť účinkujúci opatrní, aby neprišli k úrazu hlavy – reprobedne visia v sále nebezpečne nízko. Predchádzajúce dve kapely doprevádzali svoje vystúpenie doprovodným slovom, ale Amaranthe sa k tomu nejak nemali...Ako tak sme sa dočkali po príhovore basáka, ktorý si vzal slovo po sóle na bicích, čo by som kapele miern vytkol.No napriek tomu to v Meetfactory vrelo a diváci sa skvelo bavili a boli odmenení živým vystúpením svojich idolov.

Setlist Amaranthe:
 
Maximize
Play Video
Boomerang
Hunger
Invincible
1.000.000 Lightyears
Trinity
True
Fury
Endlessly
On the Rocks
Drum Solo
Automatic
The Nexus
Amaranthine
Call Out My Name
 
Digital World
That Song
Dynamite
Drop Dead Cynical

Pridal: Henry
Foto: Henry
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky