reportaz_2016-04-09_Rust2Dust - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
Krst albumu RUST2DUST - "Vortex"
 LANDLESS, MARVELS OF CONTRAST, MILLHOUSE, RUST2DUST, CADAVERES
09.04.2016 MMC Bratislava

 
Bratislavská skupina RUST2DUST vo veľkom štýle pokrstila svoju novinku "Vortex" v priestoroch MMC klubu. Vzhľadom na množstvo fanúšikov to bola veľkorysá voľba, no aspoň sme sa nemuseli tlačiť.

Večer odpálili mladíci LANDLESS z Považskej Bystrice. S ich hudbou som sa zoznámil len nedávno a vcelku ma prekvapila. Ich metalcore síce v rámci scény neprináša nič nové, no má v sebe kopec energie a chlapci sú zruční a talentovaní hudobníci. Na pódiu podali veľmi solídny výkon, z ktorého bol cítiť entuziazmus a nesmierna chuť hrať. Je skvelé, že na Slovensku máme takto mladých a nadaných metalcoristov. Nasledujúcich MARVELS OF CONTRAST som spoznal až na tomto koncerte. Post hard core v ich podaní znie dravo a moderne, pričom ho dochucujú prvkami djentu či metacoru. Podobne ako LANDLESS ide o mladíkov, ktorí bojujú o svoje miesto na scéne. Je zjavné, že medzi ich obľúbených interpretov patria skupiny ako BRING ME HORIZON či PARKWAY DRIVE. Každopádne ich vystúpeniu nechýbala energia ako aj slušné inštrumentálne výkony, podobne ako v prípade prvej kapely. S príchodom MILLHOUSE sme trocha spomalili a prešaltovali na stone rock.  Túto skupinu poznám už nejaký čas, no naživo som ich videl po prvý raz. Zmenou štýlu sa zmenila aj celková atmosféra koncertu. MILLHOUSE ubrali na intenzite, pribudli emócie ako aj atmosferickejšie pasáže a treba uznať, že spestrili tento večer. Ich set síce vyznel trocha nudne, no majú na tom zásluhu dve okolnosti tohto večera. Jednak vystúpili medzi kapelami, ktorých tvorba je omnoho energickejšia a ich hudba sa akosi v poloprázdnom MMC klube strácala. Myslím, že by omnoho lepšie vyznela v nejakom menšom klube. Po nich nastúpili na pódium RUST2DUST a odpálili svoje vystúpenie skladbou "Devils whore". Kapelu som nevidel už dlhšiu dobu a preto som si až tu uvedomil, že s kapelou už nehrá ani Semish ani basák Richard. V novej zostave však šlapú snáď ešte lepšie ako pred tým a aj nový materiál je o niečo vyzretejší. Setlist koncertu bol zostavený hlavne z pripravovanej novinky a odzneli z nej skladby "PPP", "Zlom", Vortex", "November" ako aj "Na doraz". No to najlepšie predviedli s krstným otcom ich novinky - raperom menom ZVERINA. Po tom ako pokrstil album hrdzou a prachom odpálil spolu s RUST2DUST skladby "My vs. Oni" a "JeBe". Najmä prvá spomínaná predstavuje pre mňa úplne to najlepšie, čo som od kapely kedy počul. Je to proste neskutočný hit. Myslím ,že skupine táto spolupráca mimoriadne svedčí a vedel by som si predstaviť kľudne celý album natočený v tomto zložení. Treba povedať, že počas ich vystúpenia to v klube vyzeralo konečne ako na rockovom koncerte. Škoda, že po ich vystúpení sa opäť vačšina ľudí roztratila a maďari CADAVERES odohrali svoj set pred poloprázdnym klubom. Prvý raz som ich videl pred rokom a pol na Gothoome a vedel som, že to bude „mazec“. Ich metal ovplyvnený kapelami ako KORN, MACHINE HEAD či SOULFLY je ako stvorený na živé vystúpenia a ich set stál za to. Kapela funguje na scéne už 11 rokov a aj keď to už nie sú žiadny mladíci, na scéne to vedia poriadne odpáliť.

Kedže som premiérovo pripravil aj niekoľko videí z tejto akcie, jej priebeh som opísal stručnejšie ako obvykle. Keďže išlo o moje druhé natáčanie videa vôbec, ospravedlňujem sa za kvalitu. Najviac mi to ušlo počas krstu, kde prvá minútka a pol je zle zaostrená. No naštastie tesne pred samotným aktom som to napravil. Žiaľ začiatky sú ťažké.

VIDEO:
Foto/Video/Text: Martin Mayer
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky