reportaz_2016-03-13_Sick_of_it_All - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
Sick Of It All + Broken Teeth! & Crowded Kings
13.3.2016 - Praha, Palác Akropolis

 
Sick Of It All, prišli už niekoľko krát do Prahy a vždy to bola návšteva ako sa patrí. Tento krát to bolo okorenené oslavou tridsiatin tejto legendy. Starí pardáli dali na známosť, aby si fanúšikovia zostavili vlastný setlist, ktorý budú následne prezentovať na turné.

Príchod do  Akropole bol veľmi príjemný pre organizátora o to menej však pre priaznivca chtivého na koncert. U predaja lístkov sa objavil totiž jednoduchý nápis „Vypredané“.  Môj príchod bol o niečo pozdejší, ako bola avizovaná devätnásta hodina začiatku, akosi som si neuvedomil, že v Akropoli sa končí úderom 22:00 h a to tak, že celý klub už musí byť prázdny. Z toho dôvodu som aj prišiel o prvých predskokanov Crowded Knigs.

Na to že bolo vypredané, som ale s celkom ľahko dostal k pódiu. Produkcia Broken Teeth zohriala publikum na patričnú úroveň. Divákov síce nebolo málo, ale pod pódiom sa objavilo iba pár pogujúcich odvážlivcov.

Sickáči si dali načas a začínali po pauze, ktorá trvala skoro polhodiny, síce neviem čo zabralo technikom toľko, ale to je jedno. Nástup bratov Kollerovcov a ich dvoch spolumlátičov bol ako sa patrí a pod pódiom nastalo peklo. Priaznivci si to začali užívať naplno a neskončilo to len pod pódiom, ale i na ňom. Aby nie, setlist zostavený samotnými fanúšikmi obsahoval väčšinou samé pecky. A to sa medzi skokanmi neobjavovali len mladé ročníky, ale aj štyridsiatnici. Prekvapenie nie až tak na mieste, keď vezmeme v úvahu, že samotným Kollerovcom je okolo päťdesiatky. Lenže táto skutočnosť vôbec nemala vplyv na tom ako si to títo borci užívali. Obzvlášť Pete s jeho gitarou boli k neudržaniu a pokiaľ sa netočila hlava jemu od piruet, ktoré predvádzal, tak určite mne a prítomným divákom áno. Ak som sa sťažoval na dlhú pauzu na prípravu, tak pauza bola oprávnená, zvuk bol dobrý, keď vezmeme v úvahu aký zvuk musí byť na ten pravý hardcore. Príval trashových a punkových riffov sa striedal a atmosféra bola skvelá. Škoda, že nepoznám repertoár Sick Of It All do detailov inak by som si zahučal s obecenstvom, no aj tak bol tento večer vydarený. Oslava Sickáčom vyšla na výbornú a som zvedavý, či uvidíme aj nejaký záznam lebo kamery boli tiež prítomné.

Pridal: Henry
Foto: Henry
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky