reportaz_2015-12-08_Hammerfall - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE

8.12.2015 HAMMERFALL, Rage, Serenity MsKS Žiar nad HronomStredné Slovensko začiatkom decembra opäť ožívalo po hudobnej stránke a do Žiaru nad Hronom sa vydala silná zostava vedená švédskym Hammerfall. MsKS v Žiari poznáme pomerne dôverne, koncertov sa tu odohralo už niekoľko a na útulné prostredie sme sa tešili ako malé deti. Pomaly rastúci dav zo začiatku chladne prijímal prvé tóny rakúskych SERENITY, no kapela sa nedala a ďalej burcovala dav. Ten ku koncu konečne pookrial a bavil sa aspoň tak dobre ako kapela. Práce to ale dalo poriadne veľa. O poznanie jednoduchšie to mala zostava okolo Peavyho Wagnera, ktorá po letnej šnúre a inom názve opäť natiahla plachtu s nápisom RAGE. Noví harcovníci v kapele zároveň priniesli na pódium neuveriteľnú energiu, takže na pódiu to len tak vrelo. Zneli najmä skladby z albumu Black in Mind, ale dostalo sa aj hitom ako Higher Than The Sky, Back In Time, No Regrets či Down. A dav sa bavil naplno. Až sme sa báli, či to headliner dokáže prekonať. Ten to ale zobral dosť zhurta, a už po úvodnej skladbe Hector´s Hymn sa halou ozývalo skandovanie mena kapely. HAMMERFALL okrem noviniek ponúkal aj skladby ako Any Means Necessary, Renegede alebo Blood Bound. To sme ale boli ešte len v začiatku neuveriteľne podarenej show plnej fórov, dusíkových gejzírov a nadšeného davu, ktorý celý koncert nestíchol. Teda až do baladickej Glory to the Brave. Dostalo sa aj na skladbu niekoho iného
konkrétne Child of the Damned od Warlord. Po záverečnej skladbe Hammerfall sa davy dožadovali ďalších a ďalších skladieb. Kapela to nemohla nechať tak a dostalo sa nám ešte pár skladieb. Okrem Templars of Steel aj novinky Bushido sa nakoniec fanúšikovia dočkali aj jedného z najväčších hitov kapely Hearts on Fire. Dav šalel, spieval spolu s kapelou, dokonca občas namiesto kapely. Ďalšie dožadovanie už bohužiaľ nemalo väčší zmysel, no fanúšikovia mali aspoň možnosť po vynikajúcom koncerte stretnúť predkapelu Serenity či mladšiu časť kapely Rage.

Ako dopadol Hammerfall v Žiari? Na výbornú. EPG opäť prináša kvalitnú hudbu aj na Slovensko a nám neostáva iné ako si ju naplno užívať a tešiť sa na ďalšie koncerty, ktoré nám táto agentúra pripravuje na začiatok budúceho roka.

Pridal: Samuel Sámel
Foto: Michal Roháč

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky