reportaz_2015-10-29_Leaves_Eyes - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE

Leaves´ Eyes, Diabolicus in Musica, Melted Space
29.10.2015, Nová Chmelnice, PrahaDoba Vikingov síce dávno pominula, ale Nová Chmelnice dala dobrú živnú pôdu k tomu, aby znova ožila. Predstavili sa nám totiž Leaves´ Eyes so svojím novým albumom King Of Kings.

Sám som neveril koľko účinkujúcich sa vojde na pódium Novej Chmelnice. Keďže nepatrím ku skalným fanúšikom skupiny Melted Space nebola mi ani známa ich zostava. Ale keď sa postupne objavilo šesť členov začalo byť na scéne trochu tesno. K môjmu prekvapeniu sa dostavili ešte dve vokalistky a to tam už nebolo k hnutiu. Predstavte si totiž, že sa skupinou už nachádzala bicia zostava Leaves´ Eyes bez využitia. Nič to však neubralo na výkone kapely a tá obdarovávala obecenstvo svojou produkciou.  Spevácke kvarteto sa skvele doplňovalo a prejav s akým pristupovali k svojmu poňatiu metalovej opery dobre vynikal. Na začiatok večera to vôbec nebolo zlé, práve naopak, skvele som sa bavil a bolo na čo sa pozerať.

Španielsky symfonický metal Diabolicus in Musica, bol trochu odlišný žáner hudby ale mix klasických prvkov do metalových riffov znel príjemne. Obdivoval som dámu na poste speváčky, ktorá sa aj napriek svojmu tehotenskému stavu (odhadoval som to tak na piaty mesiac), ktorá sa niekoľkokrát uvoľnila a dovolila si aj headbanging. Vystúpenie tejto formácie oproti Melted Space, mi pripadalo trochu vlažnejšie, ale diváci sa bavili a to je hlavné.

Alexader Krull sa ešte pred vystúpením pohyboval v priestoroch klubu, kde ochotne pózoval na spoločné fotografie s fanúšikmi. V jeho spoločnosti sa občas mihla skupinka oblečená ako stredovekí bojovníci. V momente keď nastal čas vystúpenia Leaves´ Eyes a na pódiu sa zotmelo, tak sa za zvukov intra navalila na scénu horda Vikingov a za mohutného rinčania mečov a sekier o štíty ohlásili nástup kapely. Bojovníci podporovali skupinu celú prvú skladbu Halvdan the Black z novinky a potom odobrali do útrob klubu. Celé turné King Of Kings bolo samozrejme zamerané na predstavenie nového albumu, z ktorého zaznelo asi sedem kúskov a zbytok bol doplnením z celej tvorby Leaves´ Eyes. Liv Kristine už síce nie je žiadna mladica, ale napriek tomu okúzľovala prítomných svojím šarmom. Čo sa týka hlasového prejavu, tak tu sa mi zdalo, že zvuk majster mierne pomáhal vo vyšších partiách. Na druhú stranu som z jej výrazu vyčítal, že jej dobre nefungujú odposluchy. Žiaľ technické problémy s odposluchmi sa prejavili aj bubeníka a trvalo niekoľko minút než sa to dalo do poriadku. V medzičase ale Alex uviedol, že gitarista nám chcel niečo predviesť a tak sme neboli ochudobnení ani o sólo. To chraplák Alexandra Krulla znie stále naživo skvele. Jeho pôvodné korene z Atrocity nezaprie a aj to bol jeden z dôvodov, prečo som sa šiel pozrieť na tento koncert. Škoda, že sa neobjavoval na scéne pri každej skladbe, pretože je to skvelý showman a rozhýbavač obecenstva. Keď zaznela  In to the Light to už som bol vo vytržení aj ja. Musím sa priznať, je to moja srdcovka. My Destiny bolo ako pohladenie na duši a upadal som do melancholických stavov. No ale  King of Kings zase rozprúdili krv prítomným, ale zároveň to bola aj posledná skladba. Samozrejme nasledoval aj prídavok o dvoch skladbách kde sa pri poslednej Blazing Waters znova objavili vikingskí nájazdníci. Skvelý kúsok na záver.

Ideálny večer pre priaznivcov ženských vokálov a metalových riffov, tak by sa dal nazvať koncert Leaves´ Eyes. Trochu škoda, že priaznivcov nebolo o niečo viac, aby vytvorili ešte lepšiu atmosféru.

Pridal: Henry
Foto: Henry

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky