reportaz_2015-07-24_Born_to_Hate - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE

SHRILL WHISPERS, HARD TO SAY
BORN TO HATE TOUR 2015
24.7.2015 Banská Bystrica
- Klub 77Minulý piatok sme sa boli pozrieť na jednu zaujímajú akciu. Priamo v srdci Banskej Bystrici, v klube 77 sa odohrala prvá zastávka spoločného turné pod názvom Born to Hate 2015 domácich HARD TO SAY a bratislavských SHRILL WHISPERS. Obidve kapely na svojich weboch sľubovali veľkú show, tak sme sa na ich výkony išli pozrieť aj my.

Do klubu sme dorazili tesne pred ôsmou, pretože ako už býva „dobrým“ zvykom miestnych akcií, presnosť nebýva výraznou charakteristickou črtou. To však zostane jedinou mojou výčitkou pre tento večer.

HARD TO SAY prilákali pomerne dosť svojich priaznivcov, ktorí neváhali a pod pódiom to poriadne roztočili. Na ich vystúpenie som bola zvedavá aj kvôli ich novému vokalistovi, ktorý sa predstavil vo veľmi dobrom svetle. Pôsobil veľmi prirodzene a uvoľnene a myslím si, že by do kapely mohol priniesť nový a svieži vietor, o čom svedčí aj ich nový a musím povedať, že aj vydarený videoklip ku skladbe Look, Safe to Move? Celá produkcia okolo ich zoskupenia na mňa pôsobí veľmi profesionálne. Veď koľko slovenských kapiel sa dnes môže pochváliť profesionálne spracovaných videoklipom? Ja si podobné kapely veľmi vážim. Ale späť k show. Výborná! Proste vás strhne a máte chuť na ďalší prídavok. Všetci prítomní sa bavili, pod pódiom sa strhol poriadny kotol  a o to predsa  ide. Môžem len a len chváliť.

Po kratučkom „redekorovaní“ pódia sa k slovu dostali chalani z nášho hlavného mesta. SHRILL WHISPERS a deathcore v ich podaní zatriasol týmto nie veľkým klubom od základov. Výborná show, teatrálne vystupovanie, to všetko k tejto hudbe jednoducho patrí. Ich set vynikol možno o čosi viac vďaka o niečo lepšiemu zvuku a musím uznať, že kapela pôsobí veľmi zohrato a kompaktne.

Pred koncom vystúpenia samotného si banskobystrický klub pýtal ďalšie prídavky. To je najväčšia odmena kapely a samotné zrkadlo ich koncertu. Čo môže byť viac? Návštevníci miestneho klubu sa výborne bavili, myslím, že koncert si užívali aj samotné kapely a to napokon išlo. Kto bol zažil, kto nie, môže ľutovať.

Azda prvý čisto „coreový“ koncert, na ktorom som kedy bola sa pre mňa zapísal vo veľmi dobrom svetle. Možno by sa dala vylepšiť návštevnosť podobných akcií, ale to je už na iné debatu.

Pridal: Dominika Nováková
Foto: Pavel Šimo

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky