reportaz_2015-06-09_Limp_Bizkit - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE

Limp Bizkit, Rust2Dust
9.6.2015 Bratislava NTCMinulý utorok sa bratislavské Národné tenisové centrum stalo dejiskom jedinečnej udalosti. Americká formácia LIMP BIZKIT po prvý krát predstavila svoju tvorbu nášmu publiku. Ale poďme pekne po poriadku.

Do našej metropoly sme dorazili v popoludňajších hodinách. NTC sme hľadali len chvíľu a po zorientovaní sa v priestoroch sme boli plne pripravení čeliť tejto vskutku unikátnej show. Kapelu Limp Bizkit som naživo ešte nevidela, videla som však zopár záznamov z ich vystúpení v okolitých štátoch, a tak som presne vedela, čo čakať. Presne o siedmej hodine, na kedy bol ohlásený začiatok koncertu, sa na pódiu zjavil jediný predskokan večera.

Bratislavská zostava Rust2Dust. Banda to známa, no naživo sa mi ich podarilo vidieť až práve teraz. Úlohu predkapely zvládli na výbornú. Publikum sa im podarilo „nažhaviť“, hoci všetci boli pripravení na hviezdu večera už dávno pred tým. Rust2Dust si na tento koncert zobrali aj posilu v podobe rapera Zverinu, z ktorým už v minulosti spolupracovali. Musím sa priznať, že slovenská (resp. ani zahraničná) rapová scéna mi toho veľa nehovorí a bez tohto zážitku by som sa bola v živote zaobišla.

Po chvíli bolo všetko pripravené na odštartovanie jednej z najzaujímavejších show, aké som kedy videla. Nu metal, rap metal, post-grunge...volajte ich ako chcete, títo páni jednoducho vedia ako na to. Koncert mal od svojho začiatku neuveriteľný spád, energiu, ktorú bolo cítiť v každom zrnku prachu.

Niekoľko tisícový dav si plnými dúškami užíval prítomnosť tejto dnes už hviezdnej zostavy, ktorá predviedla len to najlepšie zo svojho repertoára. Publikum skákalo, šalelo, pogovalo...ľudia si proste  tento neopakovateľný okamih užívali naplno. Nikdy som nebola veľkým fanúšikom práve tohto žánru, no kapelu akou je Limp Bizkit by ste mali vidieť aj naživo. Je to skutočne neopakovateľný zážitok.

Fred Durst a jeho schopnosť komunikácie s fanúšikmi dodali koncertu ďalší rozmer. V polke predstavenia sa dokonca rozhodol prísť medzi ľudí, kde si asi 10 centimetrov od prvého radu strihol ďalšiu skladbu. Hot Dog, Eat You Alive, My Way, Livin´ It Up čo Rollin´ patrili k absolútnym vrcholom pre mňa. Pri poslednej hitovke Take a Look Around si takmer všetci pod pódium kľakli, rovnako zareagoval aj líder kapely Fred. Tento moment patril k tým najvýnimočnejším a nikdy na naň nezabudnem. Myslím si, že aj kapela samotná musela cítiť podobnú spätnú väzbu.

Výkon hudobníkov, skvelý zvuk, neuveriteľná atmosféru, to všetko hodnotím na výbornú s hviezdičkou. Pokiaľ ešte budem mať tú možnosť, Limp Bizkit si určite naživo ešte pôjdem pozrieť. Odporúčam a vrelo!

Setlist:

9 Teen 90 Nine
Bring It Back
Full Nelson
Nookie
Hot Dog
(Preceded by Back Porch remix)
Eat You Alive
Break Stuff
(Preceded by Master of Puppets and Sanitarium jams)
My Way
Covers Medley
(All Apologies / Beat It / Ain' t Talkin About Love / Cowboys From Hell / South Of Heaven / Holy Wars)
My Generation
Livin' It Up
Gold Cobra
Rollin' (Air Raid Vehicle)
Take a Look Around

Pridal: Dominika Nováková
Foto: Pavel Šimo

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky