reportaz_2015-06-06_Titanic - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE

Titanic, Midnight Scream, Humana, Lifesense - 6.6.2015, Nádvorie hradu Modrý KameňJún je mesiac bohatý na kultúrne podujatia všetkého druhu a tuzemský fanúšik občas možno ani nevie kam sa skorej vybrať. Začína leto a viac ako kluby momentálne lákajú už začínajúce festivaly, alebo podujatia pod šírim nebom. A na takéto podujatie sme sa išli v tento horúci sobotňajší deň pozrieť aj my, pretože hrad Modrý Kameň tento krát ponúkal mimoriadne zaujímavý program. Nemyslím teraz múzeum hračiek ktoré sa v ňom nachádza (kto chcel mohol si ísť pozrieť aj interiér), ale jeho nádvorie v tento večer hostilo českú metalovú legendu Titanic, ktorej robili spoločnosť ďalšie skvelé kapely. Avšak poďme pekne od začiatku.

Hneď po našom príchode sa na nádvorí končila zvuková skúška. Už počas nej sa na mieste zopár návštevníkov. Aspoň si hneď mohli všimnúť, že zvuk bude skutočne skvelý a tak trocha nahliadli do prípravy kultúrneho podujatia. Po jej skončení sa už na pódiu objavila prvá kapela Lifesense. Alternatívny rock nebol nikdy moja šálka kávy, ale niekedy sa objaví aj nejaká výnimka. Ich set nikoho neurazil, ale ani nenadchol. Bola to však prvá kapela a aj publikum bolo poskromnejšie, ale nechcem tým povedať že by kapela nezaujala. Mnoho návštevníkov ešte počas ich vystúpenia debatovalo so známymi či „dodržiavali“ pitný režim ktorý sa v týchto horúcich dňoch priam „odporúča“. Druhá kapela bola pre mňa skôr prekvapenie, pretože by som ich čakal ako hladnú hviezdu. Česká heavy metalová legenda Titanic to odpálila skutočne brilantne a publikum sa už pekne naplnilo. Kapela od začiatku nadviazala kontakt s publikom, ktoré sa okamžite s kapelou zblížilo aj keď mnoho mladých v časoch najväčšej slávy tejto kapely boli ešte len v plienkach. Po viac ko hodine sa Titanic s publikom rozlúčil a po krátkej prestávke sa na pódiu vystriedali s Midnight Scream. Old School Trash Metal v ich podaní im v minulosti zaistil aj vystúpenie na festivale Wacken Open Air a svoj program skutočne skvele. Publikum sa na nich chytilo ako ryba na háčik. Aj keď ich vystúpenie bolo brilantne odohraté, ale statika kapely je zas vec druhá. Spevák by mal trochu zlepšiť komunikáciu pomedzi skladby a celkovo kapela by mala dať svojmu vystúpeniu viac života. Veď kapela tohto razenia by to mala na pódiu doslova „rozbiť“. Nevadí. Veď hudobne majú Midnight Scream dobre našliapnuté a prejav sa ešte dá vycibriť. Ďalšia, vlastne posledná kapela Humana bola pre mňa z kategórie menej (alebo vôbec) známych, ale fanúšikovia boli informovanejší ako Ja. Kapela s ktorou sa tu „superstarista“ Peter Cmorík odprezentoval mi prišla ako zaujímavá, ale na záver by som čakal niečo viac energické. Old School aký tu predviedli si viem predstaviť v menšom klube, ale na Open Air či iný festival to rozhodne nebude. Pozrel som si ich vystúpenie so záujmom dokonca sa mi ich muzika celkom pozdávala, ale rozhodne nie na podujatia tohto rázu.

Na záver: Ako už bolo spomenuté stretli sa tu štyri skvelé kapely, ale trochu to zabila programová štruktúra. Vedel by som si to predstaviť v poradí Lifesense, Humana, Midnight Scream a na záver Titanic, pretože tu sa headliner „odpálil“ v úvode. Za chválu stojí aj zvuk a v neposlednom rade aj prostredie v ktorom sa podujatie usporiadalo, ale celkový dojem je aj s odstupom času pozitívny a každú z kapiel by som si ešte rád niekedy pozrel na nejakom koncerte.

Pridal: Michal Roháč
Foto: Andrea Boksová

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky