reportaz_2015-05-24_Blind_Guardian - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE

24.05.2015 - BLIND GUARDIAN, Eagleheart - Masters of Rock Café, Zlín, Česká republikaMasters of Rock Café sa tradične zapĺňalo postavami v čiernom. Aj keď na to, že bola nedeľa, dav bol až prekvapivo veľký. Sála začínala praskať vo švíkoch už po siedmej a príjemným prekvapením bola už počiatočná kapela EAGLEHEART. Na Eagleheart som bol zvyknutý už z predošlých koncertov a čakal som niečo zvládnuteľné, ale bratia Česi ma priam nadchli. (A to ak niekto čítal staršie reportáže, vie aký je môj vzťah k českým predkapelám.) Perfektný pódiový prejav ukončil moje averzy raz a navždy a už v polke setu som si pospevoval a poskakoval ako mladá fanynka. Spevák síce nestíhal všetko, čo by mal, perfektne mu ale sekundoval gitarista, ktorý by si možno zaslúžil aj viac priestoru pri vokáloch. Fanúšikom to ale absolútne nevadilo a bavili sa ako na hlavných hviezdach. Kapela okrem starších skladieb predviedla aj dve novinky – „Until Fear is Gone“ a „Healing the Scars“, ktoré spôsobili to, že na nový album sa dokonca celkom teším. Set však už pomaly končil a so záverečnou „Creator of Time“ sa uvoľnilo aj miesto na pódiu, kde sa začal pripravovať headliner.

BLIND GUARDIAN si urobil priestor priam obrovský, do popredia vysunutí gitaristi sa starali o šou, křoví robili pre zmenu basák a klávesák, ktorí sú na pódiu ale iba do počtu. Skladbou „The Ninth Wave“ sa odpálil dvoj hodinový set, v ktorom sa dostávalo priestoru nie len skladbám z nového albumu, ale hlavne klasických peciek. Príjemné obzvlášnenie jednoliateho energického metalu boli skladby ako „Miracle Machine“, ktoré kapela ponúkla v akustickej verzií. Dav sa bavil, o tom nebolo pochýb, ale tá pravá show prichádzala až neskôr. Náznak toho, o čom to ale bude bolo „Majesty“, ktoré Guardians odohrali mimo setlistu a dav priam šalel. To, čo bolo predznamenané predčasným prídavkom sa prejavilo naplno pri najväčších hitoch – „Valhalla“ a „Wheel of Time“ otriasali základmi MOR Café, pri „The Bards Song“ bolo ukázané, ako to vyzerá, keď sa dve gitary zosynchronizujú do jednej. Zborový vokál plného MOR Café pridalo pár zimomriaviek na chrbát, no jedna z najlepších peciek končila a blížil sa aj úplný záver koncertu. Ten prebehol spolu s „Mirror Mirror“.

Sála sa vyprázdnila a to, čo sa vytvorilo pri automate na platenie parkovného bolo pre neskoršie príchodzích priam odyseou. Fronta pre oneskorencov mohla znamenať aj viac ako desaťminútové odloženie odchodu z areálu. Koncert sa ale vydaril a aj napriek tomu, že za pár hodín mal začať pracovný týždeň, potvrdilo sa, že hudba je proste vždy na prvom mieste.

Pridal: Samuel Sámel
Foto: Michal Roháč

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky