reportaz_2015-04-24_Behemoth - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE

BEHEMOTH, Bolzër, Thaw
24.4.2015, Zlín, Masters of Rock Café
The European Satanist Tour 2015Po dlhšej dobe sme opäť mali možnosť stretnúť zoči voči poľský dnes už fenomén, Behemoth a to len pár kilometrov od domu, čo sme si nemohli nechať ujsť.

Minulý piatok sme začali na cestách medzi Slovenskom a Českou republikou spoznávať chuť rekonštrukcie vozovky, dobrý znak, hoci sme pár kilometrov zdolávali niekoľko hodín. Výsledok ale mal stáť za to, a preto nám tento kozmetický detail vôbec nevadil. Po pár hodinách v aute sme sa opäť ocitli pred našim obľúbeným parkoviskom. Po zhliadnutí tourbusov sme vedeli, že sme správne.

Večer otvárali poľskí THAW, štýl, ktorý asi dvomi slovami ani neopíšem. Dôležité však je, že dav uviedli tým správnym smerom a všetkých nás veľmi pekne navnadili na zvyšok večera.

BOLZËR a ich švajčiarska precíznosť už pod pódium prilákala väčší dav. Napriek tomu, že ich vystúpenie považujem za nadpriemerné, všade bolo cítiť ducha Behemoth, na ktorých sa publikum tešilo najviac.

O pár minút, krátko po desiatej večer sa vypredaný klub Masters of Rock konečne dočkal. Za tónov intra sme spoločne privítali Nergala a jeho „bandu“, ktorí nás nešetrili ani na minútu a sypali majestát za majestátom. Koncert otvorili skladbami z aktuálneho albumu, Blow Your Trumpets Gabriel a Ora Pro Nobis Lucifer, ktoré som mala tú česť počuť naživo po prvý krát. Ich typickou razanciou a jednoznačným smerovaním si dokonale podrobili zlínsky klub, ktorí im „zobal z ruky“. Bolo nádherné sledovať vypredanú halu svorne spievať ich obľúbené opusy. Povinné jazdy v podobe Slaves Shall Serve, Decade ov Therion či Christians to the Lions prinútili dav dokonca aj odpadávať. A to doslovne! Bola som prekvapená, že aj to sa ešte deje v roku 2015, no niekoľko dievčat popri mne ochranka naozaj vyniesla von z klubu. Nepredpokladám, že dôvodom bol fanatizmus, aký poznáme z čias The Beatles, skôr by som to pripásala veľmi vydýchanému a horúcemu vzduchu. Sama som zvažovala prevetrať sa, no nechcela som si nechať ujsť ani minútu z tohto unikátneho zážitku. Von by to išlo ťažko, ale dnu by som sa už asi ani nedostala, keďže dosť veľký počet ľudí koncert sledovalo aj s priestorov mimo pódia. Vystúpeniu nechýbalo nič, Nergal sa postaral o tú správnu atmosféru a jeho presvedčenie v to, čo robí som mu absolútne uverila. Po prídavku v podobe O Father O Satan O Sun!, sme sa mohli s pocitom skvele stráveného večera opäť pobrať boriť cesty domov. Teším sa na ďalšie stretnutie!

Setlist:
Blow Your Trumpets Gabriel
Ora Pro Nobis Lucifer
Conquer All
Decade Ov Therion
As Above So Below
Slaves Shall Serve
Christians to the Lions
Messe Noire
Ov Fire and the Void
Ben Sahar
Alas, Lord Is Upon Me
At the Left Hand ov God
Chant for Eschaton 2000
O Father O Satan O Sun!

Pridal: Dominika Nováková
Foto: Pavel Šimo

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky