reportaz_2015-03-29_Steel_Panther - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE

29.03.2015 - STEEL PANTHER + The Lounge Kittens - Gasometer, Wien, RakúskoV Rakúsku to tradične žije trocha viac ako u nás a tak sme sa jedno pekné poobedie pobrali do Viedne za hudbou. Gasometer nebol problém nájsť, ak už nie podľa všade prítomných šípok, tak podľa vytupírovaných rockerov, vyzývavo nahodených slečiniek (pri ktorých si jeden spomenul so slzou v oku na krásne Slovenky) a zborových spevov, ktoré sa občasne z týchto davov ozývali. Preplnená a hlavne vypredaná hala pre pár tisíc nadšencov burácala a na pódiu sa po prvý raz zotmelo.

THE LOUNGE KITTENS bolo zoskupenie, ktoré by človek na podobnom koncerte nečakal. Na pódiu sa objavili tri kabaretové speváčky a zborovo, len za pomoci kláves, odspievavali známe skladby. Na pretras sa dostalo Sonne, Du hast či Feuer Frei od Rammstein, nejaké to Prodigy,  nevynechali samozrejme ani hostiteľov a odspievali vlastnú verziu Gloryhole od Steel Panther  či Rollin od Limp Bizkit. Záver setu patril Iron Maiden a ich Run to the Hills a Last Resort od Papa Roach. Najprv dosť výrazné prekvapenie, potom obrovská radosť a dav skákal, spieval s dámami a atmosféra sa až podivne dobre rozbehla. Dokonca nikomu nevadilo, že s rockovou hudbou to nemá spoločné takmer nič. Podobne ako headliner to totiž bolo primárne o zábave a tej bolo v speve paničiek za mikrofónmi dosť.

Rock´n´Roll začal chvíľku nato, kedy sa STEEL PANTHER vyrútil na pódium so skladbou Pussywhipped. Kopa sprostých fórov sa dala očakávať, na to sme zvyknutí. To, že po sebe mávali nafukovacím penisom, to bolo OK. Aj to bolo očakávateľné. Ale že už aj tak absurdnosť ako Lexxiho Hair solo sa dá posunúť na nový level pomocou dvoch fúkačov lístia, to bola sila. Skladby sa objavovali primárne s nového albumu, ale dostalo sa aj na veci nikdy nepočuté ako Kanye, ktorá bola vlastne o tom, aký je Kanye West idiot. Holt ... akustická časť setu nemohla začať predsa nijak normálne. Pokračovala skladbami takmer nehranými ako Weenie Ride, Stripper Girl alebo Why Can´t You Trust Me. No a na záver akustiky sa k vytupírovaným šialencom pridali aj slečny s Lounge Kittens a spoločne si dali skladbu Girl From Oklahoma. Pomaly sa schyľovalo na záver setu, ktorého obsahom bola Asian Hooker, Eyes of a Panther a klasická pecka Death to All but Metal. Nebol by to ale koncert Steel Panther, keby nezaznelo zopár klasík a tak po krátkom pokrikovaní plnej sály došlo aj na obľúbené pecku Community Property, pri ktorom kapelka nechala spievať skoro celú skladbu dav. Záverom odoznela vec, ktorá sa stala pomaly hymnou koncertov – Party All Day (Fuck All Night). A aby sa nepovedalo, dostalo sa aj na pár nahých hrudníkov, aj keď treba uznať, že to ide dolu vodou a poväčšine boli tie hrudníky chlpaté a hlavne pánske.

Steel Panther – kapela, ktorá nemôže výrazne prekvapiť. Už pred koncertom totiž očakávate, že to bude strašné, nebude treba hľadať nijaké brutálne hudobné orgie, ale o to viac sa vám dostane zábavy. A tej sa dostalo viac ako by nezvyknutý človek zdržal.

Pridal: Samuel Sámel
Foto: Samuel Sámel

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky