reportaz_2015-02-27_Lordi - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE

Tour Force One 2015
Lordi, Palace, Sinheresy 27.2.2015 – MOR Cafe, Zlín, Česká republikaStrašidelné lietadlo z Fínska má svoje medzipristátia v rôznych európskych koncertných destináciách.  A tak po bratislavskom  prišli aj ku našim západným susedom ukázať ako má vyzerať skutočný teatrálny metalový koncert.

S presnosťou švajčiarskych hodiniek sa na pódiu objavila prvá kapela. Talianska Symphonic/melodic Heavy Metal (ako ja toto škatuľkovanie štýlov nenávidím) kapela Sinheresy, ktorá sa svojej úlohy predskokana chytila skutočne bravúrne, o čom svedčilo aj pomerne veľké publikum. O niečo viac zaujala a hlavne rozhýbala ľudí nemecká heavy svorka Palace, ktorá vyrukovala s hutným heavy metalom. Charizmu vystúpeniu dodávala nenútená zábava členov kapely počas celého setu a neustály kontakt s publikom. S fanúšikmi sa dostatočne bavili z pódia, ale aj po vystúpení im venovali dostatok času a tak sa vo foajé klubu podpisovalo, fotilo, popíjalo a neviazane bavilo. Počas nazvučovania hlavnej hviezdy sa hľadisko zaplnilo do posledného miesta a tak pätnásť minút po dvadsiatej druhej sa z reproduktorov ozvalo úvodné intro, po ktorom odpaľovali svoje nálože ako Nailed by the Hammer of Frankenstein, This Is Heavy Metal, Hard Rock Hallelujah(ktorá sa už stala takmer hymnou fanúšikov), Sincerely With Love, It Snows in Hell, The Riff a svojimi sólami vyhecovali dav aj Ox, Amen, Mana a Hella. Lordi už tradične ponúkli strhujúce vystúpenie doplnené o divadelné intermezzá. Svojimi lingvistickými schopnosťami typu Jak se k...va máte? či k...a to je horko pobavil aj Mr. Lordi, ale aj svojimi radami kedy a v akej situácii je gesto vztýčeného prostredníka lepšie ako sto argumentov. Dve hodiny a takmer dvadsať skladieb ubehli veľmi rýchlo a fanúšikovia aj napriek veľkému teplu by ešte vydržali ďalších minimálne desať, ale kapela sa po finálnej Would You Love a Monsterman  s publikom nateraz definitívne rozlúčila.

Na záver: Tento piatkový večer hodnotím veľmi pozitívne. Sinheresy, ako aj Palace boli správny štartér na publikum a tak hlavná hviezda už po predvarení, nemala ťažké strhnúť dav na svoju stranu. Jedine by som mal výhradu voči práci pána zvukára, ktorý asi nemal svoj deň, alebo sa drží príslovia „ v Pátek k večeru už ani tráva neroste“ , pretože za zvuk, aký vyrobil pre Lordi, by ho dav asi postavil k múru a dal terč na krk.

Pridal: Michal Roháč
Foto: Andrea Boksová

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky