cd_2017_038 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE
WINTERSUN - The Forest Seasons

Na začiatku tohto roku nám Winter sunkonečne oznámili, že nový materiál je nahraný a album, ktorý bude obsahovať tieto skladby bude vydaný ešte tento rok. Nebude to však nástupca Time I, ale iný koncepčný album a tak tu máme The Forest Seasons.

Jari Mäenpää je vynikajúci muzikant a skladateľ, o tom určite nikto nepochybuje. Na album Time I sa písala samá chvála a aj som vyhlásil, že by som si prial, keby ma zvuky tohto albumu sprevádzali na poslednej ceste do Valhally. O novinke The Forest Seasons sa to žiaľ povedať nedá a na rovinu, je to pre mňa sklamanie. Už od úvodu sa na Time I nachádzali riffi, ktoré som nemohol dostať z hlavy von, čo mi na novinke chýba. Dokonca ani vokál Jariho nie je to čo predvádzal na predchádzajúcom počine.The Forest Seasons chýba tá správna šťava a agresia ako bola na Time I. Jednotlivé skladby sú síce počúvateľné, ale chýba tu nejaký prevratný nápad, ktorý by vás vytiahol z letargie. Dokonca u druhej skladby The Forest That Weeps (Summer), mám silný pocit, že som tú melódiu i s aranžmán počul u nejakej blackovej kapely, len si spomenúť u ktorej. Za Eternal Darkness (Autumn) Part I by sa tiež nemuseli hanbiť žiadny pravoverní black metalisti. Akousi záplatou je posledná Loneliness (Winter), ktorá je síce uťahaná, ale melodicky je na tom dobre a dokonca sa konečne prejavíJariho hlasový potenciál, tak ako sme zvyknutí. Ešte lepšie to vynikne v bonusovej akustickej verzii skladby.

Žiaľ ako som povedal, je to ďaleko od očakávania, čo ma nesmierne mrzí. Nezostáva nám nič iné, ako čakať na ďalší album, ktorý by dosiahol kvalít Time I.

Pridal: Henry
Pridané: 05.09.2017
Hodnotenie: 6/10
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky