cd_2017_020 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE
FULL OF HELL - Trumpeting Ecstasy

Americká grind corová banda FULL OF HELL pochádzajúca z Marylandu si za posledné roky vybudovala celkom dobré meno na UG scéne. Účasť na turné s ROOTS (bratia Cavalerovci), IMMOLATION, ENTOMBED, kolaborácia s THE BODY, NAILS či s japonským guru noisovej scény MERZBOWom hovoria sami za seba. Ich aktuálna novinka vyšla pod hlavičkou Profound Lore Records a produkoval ju Kurt Ballou (CONVERGE). Beštiálna jazda v podaní FULL OF HELL v sebe kombinuje grind corovú zbesilosť, death metalový sound a industriál/noisovú špinu. Totálne vyšinuté skladby vás rozsekajú na maličké kúsky, aby vás v zápätí pomleli a vyflusli na podlahu. Táto mimoriadne účinná procedúra trvá síce len necelých 25 minút, no myslím že to bohate stačí. Tá intenzita a agresia vybičovaná na maximum má v sebe niečo diabolské. Je to ingrediencia, ktorú nie je možné opísať slovami. Treba vypočuť. Najsilnejšie momenty si páni však nechali až na záver. Titulná skladba "Trumpeting Ecstasy" je znepokojujúcou noisovou "uspávankou", v ktorej spieva dievčensky nevinným hlasom kanadská speváčka Nicole Dollanganger. Je to však len predohra pred najväčším výplachom na celom nosiči v podobe skladby "At the Cauldron’s Bottom". Tá vám najprv zaručene odpáli dekel svojou palebnou silou a následne vás začaruje hypnotizujúcou rytmikou. Touto dvojicou piesní FULL OF HELL pretransformovali svoju hudbu do zaujímavej umeleckej polohy, čo je hodne neobvyklé v tomto žánri.

V textoch sa skupina zameriava na kritiku ľudstva, ktoré stratilo súdnosť, zodpovednosť voči planéte, morálku a vyššie hodnoty. Často krát spomínaný boh je metaforou pre tieto absentujúce povahové črty, bez ktorých je človek ten najväčší a najbezohľadnejší parazit na zemi.
 
"Trumpeting Ecstasy" je výnimočná nahrávka a verím, že bude figurovať v mojej tohtoročnej topke. To miesto si tam bez debaty zaslúži.

Pridal: Martin Mayer
Pridané: 07.06.2017
Hodnotenie: 10/10
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky