cd_2017_006 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE
KREATOR - Gods Of Violence

Výrobná korporácia thrash metalu okolo Mille Petrozzusi dala najdlhšiu pauzu po poslednom našlapanom albume Phantom Antichrist. Je už tomu tak, že na novinku od Kreator sme čakali dlhých päť rokov.

V Essene si dali načas a pod hlavičkou Nuclear Blastu nám pripravili vskutku dobrý album. Len si vezmite prvú pecku World War Now, no to je úplná lahoda pre thrashového fanúšika. Mille exceluje a gitarové kreácie aké predvádzajú spolu so Samiim sú neskutočné. Začiatok ako sa patrí na legendu. Človek by čakal aj ďalšiu bombu v podobe Satan Is Real, no uznajte s tým názvom skladby, by sa dali robiť divy, ale tu nám to trochu drhne, a to smerom k heavy metalu. Nie že by to vadilo, dobrý song, ale do omrzenia ten refrén...no poďme radšej ďalej. Totalitarian Terror je skladba hodná majstrov svojho remesla, agresiado morku kostí. Titulkasa rozbieha pomalšie, ale potom si to zase chlapci medzi sebou rozdajú a až do refrénov, ktoré znejú až priam chorálne, je to dobré. Tie refrénysú problém aj u ďalšej Army of Storms, stačilo by niekoľko pasáží vynechať a máme tu starý dobrý thrash. Posun k heavy metalu je asi najviac počuteľný Hail to the Hordes, pomalý rytmus, prepletené sóla (kde už som sa trochu strácal) celkovo nevýrazná skladba.Ale Lion With Eagle Wings je úplne niečo iné, strhujúca rytmika a gradácia až do poslednej chvíle. Fallen Brother má v sebe podobného ducha aj keď je odľahčená o strhujúce tempo, ale tá Nemčina je tam proste skvelá. Je to aj vhodne zvolená klipovka, no a ako pocta pre padlých spolubojovníkov na metalovom poli dobrá hymna. Side by Side by som osobne novinku zakončil, pretože posledná skladba Death Becomes My Lightmi do repertoáru akosi nepasuje, snáď až na tri minútky.

Kreator nám pripravil v spolupráci s producentom Jensom Bogrenom skvelý album, ktorý má len jednu chybičku. Nie je až tak thrashový ako by si mnohí priaznivci kapely priali. Ono sa to už prejavovalo pri Phantom Antichrist, ale ten posun je tu markantný. Ale keby sa album skrátilo na cca štyridsať minút, teda by sa vypustili niektoré aranžmá a pasáže, bol by Gods Of Violence fakt skvelý. Len podotýkam, že kvalitu albumu potvrdzuje, že sa v Nemecku umiestnil na prvom mieste v predajnosti, čo sa za fungovanie Kreator nestalo.

Prifdal: Henry
Pridané: 14.02.2017
Hodnotenie: 8/10
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky