cd_2015_043 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE

MINORITY SOUND - Drowner ´s Dance

Znáte ten pocit, když znáte kapelu, víte o její existenci, ale neslyšeli jste ji a v oné záplavě muziky se vám nakonec smečka úplně ztratila z očí, abyste ji potom opět našli a zjistili, že hudba onoho uskupení vás naprosto uchvacuje a vy jen litujete, že ji neposloucháte již dávno? To se stalo mně v případě českých elektro metalistů MINORITY SOUND a za znovunalezení tohoto jména může novinkové album "Drowner´s Dance". MINORITY SOUND je kapela pohybující se v epických, barvitých elektro metalových kolejích, skupina se dala dohromady roku 2007 v Praze. Nová deska mě nadchla natolik, že jsem ani neměl chutě zkoumat starší kousky, k jejichž poslechu se musím donutit. Nové album je ovšem naprostá špička české scény, o tom není pochyb.

Nevím, jak zní předešlé fošny, dle názorů a recenzí se novinka rovná vrcholu. Inu, při prvním poslechu materiálu mi spadla brada až na zem a zelektrizoval mě silný proud příjemně industriálního jiskřivého soundu. CD mě neuvěřitelně baví svojí zábavností, atmosferičností a tím, jak je protkané emocionálními úryvky. "Drowner´s Dance" dokazuje, že i elektro metal či industrial metal může mít silnou atmosféru a mnoho emocí ve svých strukturách. "Whip Him Good" rozjede v úvodu doslova techno metal, následně naváže atmosferická "Last Day on Earth", která vás doslova okouzlí svojí atmosférou. Píseň se vykresluje v nádherné, chytlavé melodii, která je ovšem roztáhlá do nekonečných dálek a kouzlí vám před zrakem krásné futuristické obrazy. Vidíte ten kontrast? První píseň chytlavá, elektronika hraje ve stylu úderného techna, dvojka naopak překvapí smyčkami a táhlými atmosferickými melodiemi. MINORITY SOUND jsou neuvěřitelně pestří a do industriálního hávu vkládají prvky doom metalu, black metalu a atmosferického metalu.

Při poslechu nosiče se ocitnete kdesi na kosmické lodi, kde budete tančit s bytostmi různého vzezřením a budete mít při tom všem výhled na krásný hvězdný vesmír plný barevných anomálií a jevů. Guleshův vokál je fenomenální. Jeho projev je barvitý jako světla z laserů, jež září, až oslepují, na nějaké kosmické elektronické párty mezi hvězdami. Zpěvák snadno přechází mezi growlem, skřekem a čistým vokálem. Bude vám předávat množství emocí a pocitů, jež budete hltat spolu s nánosem smyčců a elektroniky, které ovšem nechají krásně vynikat ostrou, metalovou tvář. Vrchol přichází nakonec v podobě doom/baladické "First Day of Earth", neskutečně krásná baladická píseň převážně s čistým zpěvem, vás přenese ke znovuzrození života na prázdné, zpustošené zemi z apokalyptických časů. Posledním kousekem vám Pražáci předvedou, jak to umí s aranžemi. "Come Hell" uzavírá svojí industriálně kosmickou atmosférou celé tohle epické dílo.

"Drowner´s Dance" mě opět utvrzuje v tom, že naše scéna kvete jako zahrada plná černých růží. Muzikanti vám tímto přináší pestrou, zábavnou, ale i atmosferickou desku, která vám dá mnoho skvěle strávených hodin. Tuhle fošnu poslouchám téměř denně a ona ne a ne se oposlouchat. Ona barevnost může i za to, že je hudba trvanlivá a neustále se dá poslouchat, při jakékoliv náladě či příležitosti. Skupina nasadila laťku velmi vysoko, dokáží semi sebe nyní překonat? Podle mnohých vrchol jejich diskografie, pro mě asi nejlepší deska, která letos vyrostla v českém undergroundu. MINORITY SOUND nahráli alespoň na ČR scéně originální muziku a tvoří si svůj vlastní industriání svět.

Album vyšlo v roce 2015 u Metalgate Records.

Tracklist:

1. Whip Him Good
2. Last Day on Earth
3. 1000 Years
4. Epidemic of Hystery
5. Generation Z
6. Freezings Oceans
7. Hate Calculaton
8. Drowner ´s Dance
9. First Day on Earth
10.Coome Hell

Sestava:

Petr - basa
Ozon - basa, kytara
Simon - bicí
Gulesh - zpěv, kytara

Pridal: Radek Chlup
Pridané: 02.10.2015
Hodnotenie: 9/10

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky