cd_2015_038 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE

CRADLE OF FILTH - Hammer Of The Witches

Počas uhorkovej sezóny nevychádza mnoho albumov, ale niektoré určite stoja aspoň za zmienku. O to viac je za hodno venovať sa určitým druhom kapelám, obzvlášť, keď pre vývoj určitého žánru mali značný prínos. Nie inak je tomu aj, dnes už, u legendy Cradle of Filth. Skupina si prešla rôznymi obdobiami, či už ospevovanými alebo zatracovanými. Album Hammer Of The Witches sa nedá prirovnávať k takým skvostom ako je Dusk and Her Embrace, ale kvalitou materiálu by som ho radil na vyššiu úroveň oproti pár posledným kúskom z ich tvorby.

Novinka  Hammer Of The Witches sa skutočne vymyká albumom za posledné desaťročie. Paul Allender bol bezpochyby výborný gitarista, ale je citeľné, že sa skupina oslobodila od zažitého klišé práve s jeho odchodom. O prekvapení, že sa tu objavuje ďalší Čech sa  hovoriť nedá, zásluhu, že gitarista Ashok doplnil rady má určite Marthys. Takže gitary, pri dvoj záprahu, konečne znejú ako gitary. O celkovú zvukovú stránku sa ako inak staral Marthus a je to zase počuť, bicie sú nahrávané bez triggerov, orchestrálne partie sú opäť zaznamenané klasicky. Na novinke sa s nimi síce šetrilo, ale myslím, že to bolo určite k prospechu než ku škode. Je naozaj počuť, že sa na albume podieľali všetci členovia, s každým partom je zrejmé, že si s tým dal niekto prácu. V skladbách so stopážou okolo šiestich siedmych minút sa nám tak ponúka extrémy heavy metal s gotickou atmosférou, skoro taký na aký sme bolo zvyknutí za starých čias. S určitosťou sa dá tvrdiť, že ide pohľad do spätného zrkadla a to dobré, čo tam „Kredli“ videli, vytiahli späť na svetlo, vytunili to a výsledok stojí za to.

Pokiaľ ste teda odložili Cradle of Filth niekam do kúta, bolo by vhodné ich zase oprášiť a minimálne sa venovať novinke Hammer Of The Witches, pretože je to najlepšie, čo za poslednú dekádu vydali a považujem to za jeden z comebackov roka. A nechajme sa prekvapiť, či nakročenie týmto smerom bude pokračovať.

Pridal: Henry
Pridané: 21.09.2015
Hodnotenie: 8/10

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky