cd_2015_025 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE

ARCTURUS - Arcturian

Dlhých desať rokov sme museli čakať na nový album avantgardných kúzelníkov Arcturus. Nie je sa až tak čomu diviť, vzhľadom na vyťaženosť jednotlivých členov v ich primárnych projektoch. Arcturus nie sú teda veľmi produktívni, ale v ich prípade sa vyplatí počkať si. Potom nie je núdza o kvalitný materiál ako je tomu aj u novinky Arcturian.

K albumu je nutné pristupovať ako k celku, pretože to, čo Nóri do svojho hudobného kokteilu pridávajú, pôsobí akoby vzali od každého trocha a namixovali to do dokonalého celku, samozrejme tým nemyslím len metalové ingrediencie. Nad tým všetkým sa vznáša hlas ICS Vortexa, ktorý sa toho nebojí a posúva hladinu svojich vokálov do vyšších partií. Ľahkosť albumu dodáva práca jednotlivých prítomných zúčastnených, ani sa občas nechce veriť, v akých žánroch sa ich mená objavujú. Hellhammer za bicími, nadobro zbúral predsudky, že je iba blackový bubeník. Knut Magne Valle dobre pokrýva gitarové partie a hlavný skladateľ Steinar Sverd Johnsen vytvoril strhujúcu atmosféru vrstvenú do hladín, ktoré je potrebné odkrývať na viac počutí. Napriek tomu sa novinke vyskytujú skladby, ktoré by sa dali nazvať hitovkami ako Crashland alebo Game Over, čo je pre mňa skutočná symfónia. K záveru albumu sa mierne vytráca spomínaná nápaditosť, no napriek tomu sa budete k Arcturian opäť vracať.

Novinka potvrdila, že Artcurus sa púšťa do vôd, kam by sa mnohí ani nepustili a tá dekáda čakania sa vyplatila. Arcturian určite pokoril svojho predchodcu Sideshow Symphonies a len dúfajme, že si Artcurus znova nedajú podobnú pauzu ako naposledy.

Pridal: Henry
Pridané: 21.05.2015
Hodnotenie: 9/10

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky