cd_2015_015 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE

NIGHTWISH - Endless Forms Most Beautiful

Po štyroch rokoch sa o slovo hlásia aj symfonici Nightwish. Endless Forms Most Beautiful je názov dlho očakávanej novinky.

Nightwish, za posledných desať rokov, so sebou vždy nesie veľký rozruch okolo všetkého, čo s nimi súvisí. Podobne na tom bolo aj dianie okolo v poradí už ôsmej štúdiovej nahrávky. Už tretí krát sa zopakoval podobný scenár. Masívne na tejto kapele je všetko, okrem samotného obsahu. Toho, na čom záleží.

Oceanborn, Wishmaster, Bless the Child, či Once mali svoju vlastnú identitu – a na mysli nemám len vokalistku. Tarja, Anette, rovnako ako Floor vždy priniesli do hudby niečo svojské. Všetky počiny od Dark Passion Play nesú takmer rovnakú koncepciu, akoby boli písané podľa jednej predlohy. Akoby existovala šablóna, ktorá sa len upraví či pozmení poradie. Nebyť masívnych orchestrálnych a zborových pasáží, tak by táto nahrávka len veľmi ťažko obstála vo svete dnes už tak rozšírenej a obľúbenej odnože metalu. Album od albumu sa stále viac podobajú na fungujúcu filmovú hudbu s príchuťou tak trochu folkových uspávaniek. A ak ste ešte nikdy nepočuli 24 minútovú skladbu, tak na tomto albume budete.

Musím však pochváliť a vyzdvihnúť výkon Floor, ktorá mnohé skladby veľmi pozdvihla a ukázala snáď všetky polohy svojho hlasu. Ako už dokázala aj na DVD z Wackenu, jej výber bol asi najlepším krokom, aký v súčasnosti kapela mohla urobiť.

Na albume je viacero pekných momentov, pre mňa však rovnako veľa opakujúcich sa pasáží a melódií. Nightwish opäť nič prevratného nepriniesol a z mojich očakávaní veľa nezostalo. Uvidíme, ako obstojí na koncertoch.

Pridal: Dominika Nováková
Pridané: 29.03.2015
Hodnotenie: 5/10

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky