cd_2015_002 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE

MECHINA - Acheron

Piaty album americkej  industrial/death metalovej bandy Mechina vyšiel na Nový rok, presne ako tomu bolo u posledných troch albumov. Do mojej pozornosti sa táto skupina dostala albumom Xenon, ktorý bol našliapaný slušnou dávkou energie. Hlavnou osobnosťou skupiny je Joe Tiberi, ktorý obsluhuje nielen gitary, ale má na starosti aj programming. Ten je neodmysliteľným znakom v hudobnom prejave Mechiny.

Na novinke sa Tiberi rozhodol trochu viac urobiť krok smerom k djent štýlu, ktorý sa už predtým objavoval v jeho skladbách. Práve tento krok mierne odlišuje novinku od ostatných albumov. Prvé dve skladby sa vymykajú obrázku predchádzajúcich počinov. Keď si odmyslíme ženský vokál (skôr žalospev) v pozadí, sú skoro inštrumentálne. Až na skladbe Vanquisher sa plne rozvinie growling Davida Holcha vo výbušných pasážach, ktorý sa so spomenutým ženským vokálom dobre prelieva v ďalšej skladbe On the Wings of Nefeli a jej kľudnejších častiach. Prelievanie sa pasáží nie je u Mechiny ničím neobvyklým, dobre sa  tým presunujete medzi jednotlivými songami. Odpočinok a kľud na duši prináša dvojica skladieb Lethean Waves a Ode to the Forgotten Few, so spoločným menovateľom – klávesovým základom. Prvá z nich čisto chorálová, tá druhá, znovu s ženským vokálom. Aby ste nezaspali na vavrínoch, nasledujúca The Hyperion Threnody vás určite preberie poriadnym kopancom do ušných bubienkov. Posledná rýchla skladba na novinke je Invictus Daedalus, pretože úplne poslednou The Future Must Be Met vás Charón prevezie cez Acheron, kde určite stretnete svoju budúcnosť.

Keby albumy Mechiny vychádzali u veľkého vydavateľstva a nie v počte pár kusov, dalo by sa uvažovať o akomsi komerčnejšom ťahu. Lenže práve o tom nie som presvedčený a Tiberi pravdepodobne dobre vie, čo robí a jeho symfónie sú zložené na výbornú.

Pridal: Henry
Pridané: 10.01.2015
Hodnotenie: 5,5/10

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky