13. júla 2024

„Snažím sa stať sa lepším s každým umeleckým dielom, ktoré vytvorím. ‚Vermillion‘ ešte viac rozšírilo môj hudobný obzor.“ – Simone Simons

Už viac ako 20 rokov, od doby, keď bola teenagerkou, Simone Simons je známa vo svete symfonického metalu. Ako hlavná speváčka, ikona a vzor pre celú generáciu žien milovníčiek metalovej hudby, speváčka z kapely Epica zostáva jednou z najvýznamnejších a kľúčových postáv vo všetkom, čo sa týka metalu. Po ôsmich albumoch a nespočetných svetových turné so svojou kapelou si Simone Simons konečne našla čas vydať svoj prvý sólový album – okamih, na ktorý čakala 15 rokov! Jej ohromujúci debut „Vermillion“ je ohromujúcim dielom, ktoré mapuje jej históriu a vzostup k sláve a predstavuje jej mnohé rôzne vplyvy od progresívneho rocku cez filmové skladby až po metal a elektronické prvky.


Ohľadom času pre jej očakávaný výlet do sveta sólovej kariéry hovorí holandská speváčka s úprimným úsmevom: „Epica má pre mňa prioritu a vždy mám slobodu robiť aj iné hudobné projekty okrem svojej kariéry v Epice. Nikdy som však nemala čas ponoriť sa do projektu do tejto miery.“

Prvý singel AETERNA.


Niektoré úsilia vyžadujú trpezlivosť a čas, čo je úplne správne. Na scénu prichádza Arjen Lucassen (Ayreon). Jej hudobný partner a dlhoročný spolupracovník nie je pre ňu neznámou osobou. „Metal má moje srdce, aj Arjen”, smeje sa Simone. „Zamilovala som sa do hudby Ayreon, keď mi bolo 16. Vždy to bol môj sen spolupracovať s Arjenom. Po mnohých rokoch a ešte viac hosťovaní v Ayreon som Arjena kontaktovala s tým, že by som s ním rada napísala celý album. Muselo to byť asi pred päť alebo šiestimi rokmi. Občas sme spolu hovorili, ale boli sme obaja zaneprázdnení a nemohli sme sa zaväzovať k takejto veci. Teraz bol čas správny pre nás oboch. Naše rušné harmonogramy mali otvorenú klapku pre tento projekt.”

Avšak, nemali by ste očakávať iba zlúčenie Epica a Ayreon. Aj keď ozveny jedinečného genetického kódu oboch umelcov rezonujú v obrovských, silných, filmových skladbách, „Vermillion“ stojí ako jedinečná výstava tejto prvotnej spolupráce týchto dvoch výnimočných hudobných myslí. „Som veľmi vďačná, že som mohla spolupracovať s tak talentovaným a usilovným hudobníkom,” hovorí Simone. „Môžete povedať, že Arjen a ja sme obaja ‚srdciarmi‘ – všetko, čo robíme, prichádza z nášho srdca. Máme silné puto a myslím si, že to môžete počuť v hudbe.”

Druhý singel IN LOVE WE RUST.SIMONE SIMONS

Vermillion


Vydanie: 23. august 2024


Tracklist:

 1. Aeterna
 2. In Love We Rust
 3. Cradle To The Grave (feat. Alyssa White-Gluz)
 4. Fight or Flight
 5. The Weight of My World
 6. Vermillion Dreams
 7. The Core
 8. Dystopia
 9. R.E.D.
 10. Dark Night of the Soul


  https://simonesimonsmusic.com