23. júla 2024

Pětice SEBASTIEN rozdává svou symfonic-power metalovou radost již od roku 2008, kdy byla založena kytaristou a zpěvákem Jiřím (Georgem) Rainem.

Již o dva roky později vletí mezi metalovou veřejnost první deska „Tears of White Roses“, která naznačí, že SEBASTIEN mají nemalé ambice a chuť dobýt velká pódia. Ostatně producentem debutu nebyl nikdo jiný než Roland Grapow (ex-HELLOWEEN, MASTERPLAN), jenž se ujal také role jednoho z hostů alba. Dalšími velkými jmény, které okořenily debutové album SEBASTIEN, byli Amanda Somerville, Fabio Lione, Doogie White či Apollo Papathanasio. Následovala evropská turné s CIRCLE II CIRCLE, MASTERPLAN a MYSTIC PROPHECY, či účast na mamutím festivalu Wacken Open Air.

Nemenší cíle si SEBASTIEN naplánovali i na léta další. Druhé album „Dark Chambers of Déjà Vu“ (2015) přineslo více než hodinovou stopáž a účast hvězd jako Zak Stevens, Tony Martin nebo Ailyn Gimenéz. Třetí album „Act of Creation“ z roku 2018 naznačilo změnu kurzu, který SEBASTIEN dokonali na zatím posledním řadovém albu „Integrity“ (2020), které bylo natočeno kompletně celé v češtině. Zároveň se SEBASTIEN zaměřili na ještě větší hitovost své hudby, která nejlépe vynikne při živých koncertech. Na aktuální desce „Quo Vadis“ hostuje hvězdný hlas Láďi Křížka na historicky prvním coveru kapely „Slzy tvý mámy“ původně od OLYMPIC a reunion Citroňácké sestavy završuje hostování kytaristy Pavla Hanuse.