13. júla 2024

MR. BIG – The Big Finish, support – Praha

07 / 08 / 2024 / PRAHA / ROXY

FB event: https://www.facebook.com/events/777723284251356
Předprodej: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/693 MR. BIG se vydávají na svou poslední tour. Členové kapely se rozhodli, že je čas svou kapitolu uzavřít poté, co jejich původní bubeník a spoluzakladatel kapely Pat Torpey prohrál v roce 2018 boj s Parkinsonovou chorobou. Tour s příznačným názvem „The BIG Finish“ se zastaví i v Praze. 

MR. BIG virtuózní „popmetaloví“ písničkáři. Zárodky pro vznik skupiny byly zasety, když v roce 1988 opustil sólovou kapelu Davida Lee Rotha výjimečný baskytarista Billy Sheenan,  často nazývaný „baskytarový Eddie Van Hallen“. Krátce nato začal dávat dohromady novou sestavu složenou z bývalého kytaristy Racer X Paula Gilberta, bubeníka Pata Torpeyho a zpěváka Erica Martina, který v polovině 80. let vydal pár obskurních sólových desek. V roce 1989 už nově vzniklý kvartet uzavřel nahrávací smlouvu s Atlantic a ještě téhož roku vydal debut s vlastním názvem. Přestože album našlo vřelé přijetí mezi hudebníky, nepodařilo se mu přejít k mainstreamovému rockovému publiku v Americe; za oceánem v Japonsku však Mr. Big zaznamenali okamžitý úspěch.

Na druhém albu Lean into It z roku 1991, které obsahovalo melodický psychedelicko-rockovou skladbu „Green Tinted Sixties Mind“ a dvojici balad, které se staly významnými singly: hitem číslo jedna „To Be with You“ a hitem Top 20 „Just Take My Heart“, si kvarteto značně rozšířilo své obzory. A nyní se s těmito devadesátkovými hity, které si každý rád poslechne, zastaví i v pražském klubu Roxy.

Předprodej viz e-TICKET výše, dle místa konání dále v sítích GoOut a Ticketmaster.