23. júla 2024

Renomovaný bluesový kytarista a zpěvák Jim Kahr okouzlil hudební svět svým nejnovějším mistrovským dílem – „Keepin‘ It Hot“. Dlouho očekávané album je kolekcí 11 skladeb, které se dotknou duše, kdy ve vás rozdmýchá sálavý oheň blues. Roky práce vedly k vytvoření tohoto alba, které bylo nahráno v Memphisu  držitelem ceny Grammy JIM GAINESEM, nyní vychází na labelu Peppercake (ZYX), ve dvou provedení. Na LP a CD.

I když je uvedeno 11 skladeb, tak přesný počet je na CD skladeb 15 a na LP 12. Jedenáct je skladeb nových, to ostatní jsou předělávky, a live skladby.

Jim Kahr opět ukázal, že blues stále má co dáti a dává. Jim Kahr zvládá hrát jak na malé scéně, tak na gigantickým festivalu před 40 000 fanoušky. Přeci jen, skoro 50 let hraní a zdokonalování sama sebe, zanechává stopu osobitosti. Naprosto fantastické dílo. Osobně Jima Kahra beru na stejný rovnítko kde mám i Popa Chubbyho.

Fantastické dílo, doslova se těším na jeho vystoupení v Česku na festivale. Jsem unesen, a doufám že i vám se toto album zalíbí.