14. júna 2024

Najväčšia rocková udalosť tohto leta na Slovensku, festival ROCK POD KAMEŇOM, prichádza so skvelou správou! Konať sa bude tradične ako každý rok na Sninských rybníkoch v dňoch 27. – 30. júna, kedy areál rozozvučí najlepšia metalová a rocková muzika. Do začiatku tejto kultovej oslavy ostávajú už iba necelé tri týždne!

Festival na poslednú chvíľu posilňuje line-up o kapelu Phila Cambella – dlhoročného člena a gitaristu legendárnych Motörhead pod názvom Phil Campbell and the Bastard Sons! „Finálny festivalový line-up sme mali uzavretý už približne v marci a považovali sme ho za definitívny. Napriek veľkému záujmu zahraničných interpretov o poskytnutie priestoru zahrať si v Snine, sme boli nútení už ďalšie kapely odmietať. Udalosti, ohľadom rušenia vystúpení viacerých kapiel na žánrovo podobne zameranom festivale, ktoré sa udiali v priebehu posledných dvoch týždňov na Slovensku však začali mať rýchly spád a rozhodli sme sa preto okamžite konať“ hovorí hlavný organizátor Michal Latta. „Nesmierne si vážime všetkých rockových fanúšikov na Slovensku. Avšak ich trpké sklamanie z neočakávaného rušenia týchto koncertov nás nenechalo chladnými! Zapracovali sme rýchlosťou svetla a podarilo sa nám uzavrieť dohodu s hviezdou ohromného kalibru, akou Phil Cambell bezpochyby je. Návštevníci tohtoročného ROCKU POD KAMEŇOM tak od nás, za svoju oddanosť a podporu nášho festivalu, dostanú ďalší ohromný hudobný darček“ dodáva Michal.

Dokopy sa tak na Sninských rybníkoch počas štyroch dní predstaví rekordných 60 účinkujúcich z 13 krajín celého sveta. Medzi najväčšie lákadlá určite patria HAMMERFALL (SE), SODOM (DE), MASTERPLAN (DE), VISIONS OF ATLANTIS (AT), ELEINE (SE), NANOWAR OF STEEL (IT), INFECTED RAIN (MD), KONTRUST (AT) a nespočetné množstvo ďalších zahraničných mien.

Svoje silné zastúpenie bude mať i slovenská a česká hudobná scéna, ktorá ponúkne to najlepšie! Tešiť sa môžete na kapely ako TUBLATANKA, ALKEHOL, TORR, CITRON, INEKAFE, GLOOM, KONFLIKT, BREAKING THE TAROT, SLOBODNÁ EUROPA, HEĽENINE OČI a mnoho iných. „Undergroundovo“ orientovaní nadšenci si na festivalom druhom stejdži môžu vychutnať DEPRESY, BLOODY REDEMPTION, MINNOR, WIND DOWN (PL), ARCHAIC (HU), ANTARES, ACE KOOL (MX), TARTAROS (CZ) a iné zvučné esá z tuzemského podsvetia.

Vstupenky sú dostupné na oficiálnej stránke festivalu a v sieťach Ticketlive a Ticketportal. Momentálne sú v predaji aj cenovo zvýhodnené ponuky. V prípade, že sa nemôžete zúčastniť celého festivalu ponúka ROCK POD KAMEŇOM limitovanú edíciu jednodňových vstupeniek.

Vstupenky:
https://www.rockpodkamenom.sk/obchod
https://www.ticketlive.sk/sk/event/rock-pod-kamenom-2024
https://www.ticketportal.sk/event/Rock-pod-kamenom-2024?idpartner=576