14. júna 2024

Day Before na festivale South of Heaven srdcem jsou od prvopočátku. III ročník je pro ně prvním, kdy i na živo vystoupí, tak jsem i jim položili pár otázek.


Alan – Ahoj bando. Kdy jste se dozvěděli o tomto festivale?

Karlos – O tomto festivale víme už od jeho začátků díky našemu basákovi Wollumenovi. Ten se podílí na grafické stránce celého festivalu a dává festivalu tvář. Takže až uvidíte logo festivalu, plakát, banner, nebo si jen dáte pivo ze super kelímku, tak si na něj vzpomeňte 😉

Alan – Když jste se o festu dozvěděli, koukli jste i na předešlé ročníky? Nebo South of Heaven mapujete dýl?

Karlos – Předešlé ročníky jsme samozřejmě sledovali a v ideálním případě jsme mohli být jejich součástí. Rodinné záležitosti nám ale bohužel neumožnili se přidat k tak zajímavému festivalu. Nicméně tento ročník si už konečně užijeme také.

Alan – Tuto otázku pokládám pokaždé, u každého ročníku, tak ji položím i vám. Už jste hráli někdy v lomu? Co na to říkáte?

Karlos – Asi naše odpověď bude celkem obvyklá. V lomu jsme ještě nehráli. Je to hodně netradiční prostor pro koncert, ale o to větší chuť máme to zažít.

Alan – Prozraďte nějaké zajímavé místa kde jste si už zahráli koncert, nebo festival. Třeba vlak, letadlo, loď, strž …..?

Karlos – Náš tradiční koncertní prostor bývá spíše klub nebo stage festivalu v klasickém podání. Bohužel nemáme na kontě žádné speciální místo, které bychom uvedli. Některé názvy klubů svým názvem dost speciálně zní a některé jsou možná i nepublikovatelné 😊. Věříme, že se seznam zajímavých míst bude nadále rozšiřovat a třeba někdy příště se blýskneme nějakou peckou.

Alan – Na South of Heaven přivezete co? Myšleno v repertoáru? A nebo i pokud s sebou povezete nějaké překvapení, ven s tím.

Karlos – Na festival přivezeme letos vydané EP Phoenix, které jsme nahráli ke konci roku 2023 a na jaře 2024 spatří / spatřilo světlo světa. Takže se můžete těšit na pět nových songů. Myslím, že se nám fakt povedly.

Alan – Co děláte když nehrajete?

Karlos – Všichni žijeme normální život jako ostatní lidi. Chodíme do práce a jsme se svými rodinami. Ale jako každý jiný muzikant v práci přemýšlíme za jaké nové vybavení utratíme peníze, přemýšlíme, kdy si zase zahrajeme a u toho posloucháme kvalitní muziku. Bez toho by pro nás byl svět nudný.

Alan – Váš kout, vaše domovina – jak se vám tam hraje? A nějakou perličku můžete říci/napsat?

Karlos – Koncerty v Pardubicích, našem rodném městě, jsou vždycky speciální. Spousta kamarádů a známých tváří, které při každém pohledu ze stage vypovídají o tom, že tady jsme doma. Kamarádi nám dávají obrovskou podporu, což je skvělé.

Celkem zajímavou perličkou je náš první koncert v Pardubicích. V našich začátcích jsme udělali ve zkušebně veřejnou zkoušku pro naše kamarády, kde se jich ve velkém vedru sešlo asi 20. Nemusím dodávat, že už to byl pro zkušebnu nesplnitelný cíl. Ale povedlo se a byla to fakt sranda. No a po konci zkoušky jsme dostali nabídku si zahrát za týden na velkém festivalu v Pardubicích. Takže po týdnu jsme hráli na festivalu asi o 200 metrů daleko od zkušebny ale pro stovky lidí. Byl to hodně velkej skok. Ale občas je to potřeba.

No a abych to ještě doplnil, těch 20 kamarádů z veřejné zkoušky bylo i na festivalu. Takže prostě bomba.

Alan – Bylo by něco, co na sebe prásknete, a nikde jinde jste to ještě neřekli, nebo nenapsali?

Karlos – No ono je hrozně těžké prásknout cokoliv. Ale můžeme přiznat, že ač na veřejnost ve svém osobním životě vystupujeme vcelku umírněně. V kolektivu kapely to často bývá hodně odlišné.

 
Jak říkal jeden můj kamarád “Každej je tak trochu hovado“. Jinak jsme ale hodní kluci a tak není co práskat 😉

Alan – Na co (nač), nebo na koho se na festivale South of Heaven nejvíce těšíte?

S – Tak z kapel v první řadě na Solar System. Jsou to naši kamarádi, s kterými se vždy rádi uvidíme. Samozřejmě se těšíme i na ostatní kapely, které známe rádi poslechnem a které neznáme rádi poznáme. Pro naší kapelu je tento festival jako dovolená, kam si jedeme odpočinout a užít si hudební pohodu.

Alan – Díky za rozhovor pro nás a pro návštěvníky festivalu South of Heaven. Uvidíme se na pódiu. Se mnou určitě, já jsem ten co to vše uvádí a v čas vás z pódia vyžene kvůli prostoru pro další kapelu.

Karlos – Budeme se těšit a rádi tě uvidíme. Rádi uvidíme i všechny diváky a věříme, že jich na festival dorazí hodně. Takový fesťák si to prostě zaslouží.

Bude nám ctí být uvedeni takovým super moderátorem. Pokusíme se tě poslechnout a vypadnout včas, ale komu by se chtělo z pódia když má ještě sílu poslat lidem do uší další song.

Žerty stranou, přijďte všichni podpořit kapely a podpořit tak super festival. Lidé kteří ho pořádají to dělají z lásky ke kvalitní hudbě a je to znát.

Děkujeme za možnost být součástí něčeho takového.

Webstránka • Webstránka • Facebook