13. júla 2024

Už když brňáci GATE Crasher poslali do světa singl “Jako vlci” naznačovali, že jen u singlu nezůstane. Nyní ten čas konečně nadešel a kapela servíruje v pořadí šestou studiovou řadovku, která nese název “Pro tohle my žijem”.

Alan – Nová deska, nové nasazení, nová síla. Co nám k tomu řeknete?

Ondra – Jsme rádi, že je konečně na světě! Hodně jsme na ní dřeli a hodně jsme se na ni těšili.


Alan – Z mého hlediska načasování alba velmi dobře. Začala sezona festivalů, takže s čím vyrukujete?

Ondra – My jsme na začátku roku zjistili, že bychom tu desku mohli stihnout vydat ještě před létem, tak jsme se rozhodli to urvat a celý ty 4 měsíce fakt dost pekelně makali, aby to dopadlo. O to větší radost mám, že se všechno stihlo. Na festivaly samozřejmě přijedeme s novou deskou a novým programem. Máme v plánu navštívit řadu míst, od menších lokálních festivalů, až po ty největší. Třešničkou na dortu bude vystoupení na hlavní Ronnie James Dio stage na Masters of Rock, kam se vracíme již poněkolikáté.


Alan – Na albu jste pracovali poměrně dost dlouho. Takto – jak jste s Pro tohle my žijem s finální vypuštěnou verzí spokojeni?

Ondra – Jsme spokojeni a doufám, že se bude líbit i fanouškům. To je ostatně nejdůležitější. Děláme to hlavně pro ně. Dali jsme tomu tentokrát fakt hodně. Ne, že bychom to jindy dělali jinak, ale jak je to čerstvé, tak všechnu tu vynaloženou energii mám ještě v živé paměti.


Alan – Natáčení probíhalo jak? Jak dlouho, proč jste vybrali toto studio k natáčení?

Ondra – Nahrávali jsme podobným modelem jako naposledy. Předprodukci si děláme sami a pak to jdeme nahrát naostro. Spousta částí je nahraná opět vlastními silami u Wofíka, bicí se nahrávaly v Shaarku a nakonec jsme to celé šli dorazit a smíchat do Neuroimpulse Sound Studia k Jakubovi Maggimu Maláškovi, u kterého už několikátou desku točím i zpěvy. Naposledy nám tento postup zafungoval, tak jsme se jej rozhodli zopakovat.


Alan – Odbočka. Nějaké vtipné záseky z natáčení alba, nebo klipu. Bylo?

Ondra – Nejvíc zásek asi měli zvukoví mistři ve studiu, když zjistili, že track Tři kříže jsou fakt Tři kříže 😀


Alan – Křest alba proběhl v domovině. A dle fotek bylo poměrně natřískáno. Hoď nějaké záseky z hraní. A co Bastard?
Ondra – Křest byl super a děkuju všem, co to s námi přišli oslavit! Záseků naštěstí moc nebylo. Bylo na tom hodně příprav a jsem rád, že vše dopadlo, jak jsme si představovali. Tedy vtipných historek z natáčení v tomto ohledu moc nemám a jsem rád, že je nemám 😀 Co se týká Bastard, na podzim jsme si zkusili pár společných koncertů a spolupráce nám přišla natolik pohodová, že jsme hned začali kout další plány a pozvali je i na křest. Pavel Škarpa se stal i kmotrem nové desky. Jsou moc fajn a skvěle jim to hraje. Určitě to nebylo naposledy, kdy nás bylo možné vidět společně.


Alan – Ono by se nechalo říci že album Pro tohle my žijem, vyjde na dvakrát. První vydání na CD s merchandise je venku. Druhé vydání na LP a s doplněním merchandise. Jasně finance jsou finance. Ale přeci jen.

Ondra – LP je skutečně v plánu. Ale vyšívat jsme na tom začali až teď po křtu. Nebylo to ani tak o financích jako spíš o tom, že výroba LP trvá delší dobu a na křest to nešlo rozumně stihnout.


Alan – Ještě zůstaneme u LP. Ono jaro, léto a kus podzimu máte proplánováno, a to dokonce dosti velké festivaly. Stihne se aby i tato fošna byla venku? Přeci jen prodejnost mimo shop na těchto akcí je dosti velká.

Ondra – Uvidíme. Rádi bychom na léto měli LP pro fanoušky k dispozici. Ale ještě nás čeká kus práce.


Alan – Známe se nějaký ten pátek, notně dlouhou dobu. Tak tady je změna. Hudební změna. Coto coto?

Ondra – Musím říct, že my tu změnu tak zásadně nevnímáme. Nijak tohle neplánujeme. Asi přirozený vývoj řekl bych. Jak jsme v tom namočení každý den, tak nemáme takový odstup jako ty, abychom tohle dokázali posoudit. Děláme, co nás baví a jak to v danou chvíli cítíme. A to může být určitě trošku jiné, než třeba před deseti lety.


Alan – Pojďme do léta. Ano čtenáři si mohou stránky GATE Crasher otevřít a tam se podívat kde budete, nebo nebudete. Stejně, pro osvěžení a nějaké písmenka k tomu dejte. Příkladně kam se nejvíce těšíte, kam netěšíte atd.

Ondra – My se těšíme všude, kam jedeme. Jinak bychom tam nejeli 😀 Z velkých akcí bych ale vypíchnul zmíněné Masters Of Rock ve Vizovicích, kde budeme na hlavní scéně Ronnie James Dio Stage, premiérově se letos ukážeme na Magmafestu nebo na Rock of Sadská a jedním z prvních festivalů léta pro nás již tradičně bude Euro Bike Fest v Pasohlávkách.


Alan – Jak proběhl křest alba se ptát nebudu, předpokládám že někdo (nebo Ondra) napíše report a dodá i fotky. Vaše fanouškovská základna během roku se dosti rozrostla. Je to i na koncertech, nebo jen FB? Jak to vidíš?

Ondra – Vidíme to i na koncertech a jsme za to nesmírně rádi! Je super přijet někam, kde jsi nikdy předtím nebyl, ale tvoje písničky už tam znají. To se nám dříve tolik nestávalo. Tam já osobně vidím tu změnu nejvíc.


Alan – Na kdy plánujete film z Brna se jménem Pro tohle my žijem?

Ondra – Budeš točit? 😀


Alan – Tak ať to šlape, uvidíme se. A když ne na pódiu tak na premiéře filmu. Díky za rozhovor.

Ondra – Díky moc! A měj se skvěle!